5 důvodů, proč být fit znamená mnohem víc než vysportované a hubené tělo

Toužíte být hubení a mít krásnou vysportovanou postavu, protože si myslíte, že se tím automaticky vyřeší všechny vaše problémy? Myslíte si, že jakmile dosáhnete cílové hmotnosti budete šťastní a vrátíte se ke svému starému životnímu stylu? A co když vám řeknu, že zdravý životní styl, fitness, nebo touha změnit svoji postavu (nezáleží, jak tomu říkáme) znamená mnohem víc, než mít na břiše pekáč buchet? Podívejte se na několik důvodů, proč stojí za to sledovat co jíte a věnovat se pohybu.

Kvalitní jídlo je nejlepší lék a prevence

Není to pouze mýtus nebo výmysl všech, co prodávají biopotraviny. Skutečně záleží na tom, co jíme. Pokud jíme správné jídlo bohaté na vitamíny a minerály pomáháme našemu organismu v boji proti nemocem a s výstavbou nových buněk. Během několika málo minut se v našem těle přestaví velké množství buněk. Znamená to, že pokud jste doposud jedli špatnou stravu, máte šanci to napravit. Po několika týdnech poznáte rozdíl a uvidíte, že vaše pleť, vlasy, nehty i váš vnitřní pocit budou daleko lepší. Budete mít více energie a budete se cítit plní života. Přijímáním nezpracované potravy bez přidaných chemických látek získáte čistou energii a všechny důležité látky pro vaše buňky, které je využijí při tvorbě energie na fungování organismu.

Sebevědomí, které si nekoupíte

Tím, že si vybudujete zdravé a funkční tělo získáte sebevědomí. Budete mít dobrý pocit z toho, že nevypadáte jako rosolovitá hmota, že dokážete uběhnout několik kilometrů, že zvládnete zvednout několik desítek kilo. Získáte vnitřní sílu, která bude vycházet z vaší každodenní disciplíny. Budete vědět, že pokud něco chcete, stačí se snažit a dosáhnete toho. Vaše hlava bude hrdě vztyčená, protože víte, že jste vytvořili něco výjimečného. Že jste vybudovali svoje silné a zdravá já. Vaše vlastní tělo, které se vám za veškerou námahu odmění. Sebevědomí totiž není ani tolik otázkou toho, jak vypadáme, ale jak se cítíme uvnitř. To je to, co září na povrch a dává ostatním vědět, kdo skutečně jsme, co jsme dokázali a co jsme schopní dokázat. Být fit je o tom mít svaly, výdrž a sílu, ale také o tom být si jistý sám sebou, protože víte, že máte tělo, na které se dokážete spolehnout.

Žít život bez bariér

Proč si vytvářet bariéry, které vůbec nemusíme mít? Proč se bát toho, že budeme dobíhat na autobus a budeme zadýchaní, bude nás pálit v boku a možná to ani nestihneme? Proč se třást strachy, až nás někdo požádá, ať mu pomůžeme s těžkým břemenem, protože víme, že ho nezvedneme? Pokud nemáme skutečná zdravotní omezení, nestavme kolem sebe stěny vlastní špatné kondice. Kdyby jednou přišla chvíle, kdy bychom museli utíkat o život nebo se dostali do situace, kdy na síle naší paže záleží celý náš život, přáli bychom si, abychom se na své tělo mohli naplno spolehnout. Jenže až budeme v této situaci, bude už pozdě. Začněte s tréninkem ještě dnes a bourejte bariéry, které vás zbytečně omezují. Važte si toho, že máte nohy, které mohou chodit, běhat, dřepovat. Buďte vděční, že máte zdravé plíce a netrpíte vážnou nemocí, která by vám bránila dělat cokoliv chcete. Vaším cílem pravděpodobně není sedět celý den před televizí a litovat se, že vy přeci uběhnout 5 kilometrů nezvládnete, že nemá cenu ani začínat. Má to cenu. Až uvidíte změny a nové možnosti, které vám trocha tréninku a nepohodlí přinese, uvidíte, že to za to skutečně stálo. Teprve tehdy budete připraveni žít život naplno bez bariér a před ničím se nezastavíte.

Víte, že dokážete i to, co se vám zdálo nemožné

Když jste začínali s během, zdálo se vám nemožné uběhnout v kuse jeden kilometr. Po překonání této hranice přišlo pět kilometrů. Po uběhnutí i této vzdálenosti jste skutečně začali věřit, že to jde. To, co se vám na začátku zdálo jako neuvěřitelný a nesplnitelný cíl se stalo vaší každodenní rutinou. Překonali jste své limity, zbořili hradby, které vás dělily od úspěchu a uvěřili, že dokážete mnohem víc. Tělo a naše mysl je neuvěřitelný stroj, který při správné péči a používání dokáže neuvěřitelné věci. Cvičit a správně jíst vás posouvá blíže k těmto nemožným hranicím. Když zvládnete jíst správné potraviny a pečlivě se věnovat tréninkům, které jste si určili, dokážete tuto disciplínu přenést  i do běžného života. Ranní vstávání nebude tak obtížné, budete mít odvahu pouštět do nových věcí a nebudete se bát velkých výzev, protože víte, že když do zkusíte a dáte do toho maximum, máte velkou naději to dokázat. Úspěch leží před vámi. Stačí pouze natáhnout ruku a uvěřit, že na něj dosáhnete.

Nejlepší antidepresivum

To, že se při cvičení uvolňují endorfiny, jistě každý ví. Známé je i rčení: „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Když víte, že je vaše tělo silné a že vás organismus je naprosto připravený pro boj s patogeny, které na něj číhají na každém kroku, je to důvod k radosti. Cvičení a zdravá strava z vás neudělá bezmezného optimistu, ale někdy skutečně pomáhá uvědomit si, co všechno jsme dokázali a čeho všeho jsme schopní. Získáte určitý nadhled a zjistíte, že život nemusí být těžký, že některé změny a rozhodnutí vedou k tomu nejlepšímu, co nás v životě potká. Pochopíte, že tvrdá práce přináší výborné ovoce. Přestanete se bát výzev a odhalíte části své osobnosti, o kterých jste předtím ani nevěděli. Protože tam, mimo vaši zónu pohodlí, leží země, které je plná zlých démonů, se kterými jste se naučili bojovat a mnohokrát jste je porazili. Tak co je v porovnání s tím stěhování, změna práce nebo jiné životní změny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus