Co dělat, když jste nemocní a nemůžete cvičit

Když jste nemocní, je prioritou uzdravit se. To je jasné. V tu chvíli odpadá snaha o snížení procenta tělesného tuku, zpevnění nohou nebo jiné podobné cíle. Jde jen o to, aby se tělo vrátilo zpátky do normálního stavu, kdy dokáže fungovat bez problémů. Co ale dělat během léčení, abychom svému tělu pomohli a zároveň se pokusili udržet si všechny zatím dosažené výsledky?

Zdravá strava jako nejbezpečnější lék

Tím, že budete dávat přednost skutečně zdravým potravinám, které jsou bohaté na vitamíny a minerály pomůžete svému tělu s rychlejším uzdravováním a navíc zabráníte tloustnutí, které může být způsobeno tím, že máte nedostatek pohybu. Zelenina a ovoce by měly tvořit převážnou část jídelníčku. Na druhou stranu je však nutné konzumovat dostatečné množství potravy, aby bylo tělo silné pro boj s nemocí a zbytečně jste neztratili těžce získanou svalovou hmotu.

Sebevzdělávání

Během volného času, který musíte trávit v klidu a při rekonvalescenci je ideální chvíle na sebevzdělávání. Vezměte si do postele naučnou knihu, otevřete si nové články z oblasti, která vás zajímá a kde se chcete zdokonalit. Nelitujte se, že jste nemocní a nemůžete nic dělat a místo toho využijte volný čas ve svůj prospěch.

Plánování na další měsíce

Když máte čas, můžete si utřídit myšlenky a pečlivě zvážit své budoucí cíle. Připravte si motivaci a výhodnou startovní pozici na chvíli, kdy budete zdraví a budete se moci naplno vrátit na trať. Uvidíte, že čím přesnější plán a promyšlená strategie, tím větší mohou být výsledky. Cíl bez plánu je pouze sen, ale s plánem dostává vše reálný obraz.

Čas na vnitřní seberealizaci

Proč to všechno děláte? Jaký to má smysl a co to pro vás znamená? Právě teď, když se musí vyléčit vaše tělo, je na čase udělat si pořádek v hlavě a snažit se vyléčit věci, které nás mnohdy zbytečně trápí. Přehnaná snaha o dokonalost, příliš velká očekávání nebo nedostatečný čas na odpočinek. To jsou problémy, které mnohdy nevidíme, ale s odstupem času je můžeme objevit a z plánu na další týdny vynechat. Nechte své myšlenky, aby vás zavedly do končin, kde se cítíte nejistí, protože právě teď máte tolik času na přemýšlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus