aromatic-84691_640

Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu, aby se nám nemoci vyhýbaly a naše tělo bylo silné a odolné? Pomůžou jednoduché rady.

Nemoc nás dokáže vyřadit z provozu na několik dní až týdnů. To jsou chvíle, kdy nemůžeme cvičit a posouvat se stále dále. A jak zabránit nemoci? Nejlepším lékem je dostatečná prevence, která spočívá v odolném imunitním systému.

Jak posílit imunitu pomocí dostatečného spánku

Během spánku probíhají důležité pochody, které slouží pro regeneraci a přípravu těla na další den. Nedostatek spánku může výrazně snížit naši obranyschopnost a umožnit patogenům, aby se dostaly do našeho těla a pomnožily se. Spěte proto přibližně 8 hodin klidným a ideálně nerušeným spánkem.

Pohyb

Pravidelný pohyb ideálně na čerstvém vzduchu dokáže zázraky. Ať u se jedná o běh nebo třeba i obyčejné procházky. Rozproudění krve a lymfy v těle pomáhá přirozeným procesům, díky kterým je imunita tak účinná. Pocení během sportu navíc slouží k odplavování toxických odpadních látek.

Zdravá strava

Je to klišé, ale je to pravda. Zdravá strava dokáže zázraky a je to nejvíce bezpečný lék, který můžete sehnat. Vyvážená strava by měla být bohatá na zeleninu, ovoce, zdroje kvalitních bílkovin, tuků a vlákninu. To všechno najdete v přirozených potravinách, které jsou co nejméně zpracované. Pokud tedy chcete posílit svou imunitu, nakupujte hlavně v regálech se živými potravinami.

Pitný režim

Pro správnou cirkulaci krve a mízy v těle je nutné dostatečně pít. Voda pomáhá s výkyvy hladiny krevního cukru a navíc se podílí na důležitých činnostech našeho imunitního systému. Nejlepší je čistá pramenitá voda, jednou za čas zařadit minerální vodu a doplnit čajem.

Omezení stresu

Stres se může velmi negativně podepsat na našem zdraví. Ať už se jedná o sníženou nebo naopak zvýšenou chuť k jídlu, poruchy spánku nebo prostě jenom další vlivy stresu, jako je vyčerpání a výrazné snížení imunity. Snažte se co nejvíce eliminovat stresové vlivy a neříkejte, že to nejde. Je to váš život a vaše zdraví, takže záleží jen na vás, jak hodně si ho vážíte a co všechno jste pro sebe schopni udělat.

Vitamínové doplňky

Bohužel ze stravy často nedostáváme dostatečné množství vitamínů a minerálů, aby to odpovídalo minimálním doporučeným denním dávkám. V tuto chvíli na scénu nastupují vitamínové přípravky, které je dobré užívat hlavně v zimě, kdy je dovozené ovoce a zelenina chudé na jejich přirozený výskyt. Vhodné je vybrat si multivitamin, případě doplňovat cíleně některý z vitamínu, kdy se nejčastěji jedná o vitamín C.

Echinacea

Krásná květina, která v sobě skrývá fascinující léčebné účinky. Produkuje sekundární metabolity, u kterých byl zjištěn pozitivní vliv na lidský imunitní systém. Podporuje silnou obranyschopnost a je tedy výbornou prevenci v obdobích, kdy většina lidí trpí na nachlazení a chřipky. Hodí se i v kombinaci s užíváním většiny antibiotik, kdy může poměrně výrazně urychlit léčbu a dovést ji ke zdárnému konci.

jak posílit imunitu

Česnek

Přírodní a často neprávem opomíjené antibiotikum se skrývá v dostupném česneku. Najdete ho v každém supermarketu, i když nejlepší je ten vypěstovaný od farmářů. Obsahuje silice, které jsou bohaté na látky, které potlačují růst a vývoj škodlivých bakterií. I přes nevábnou vůni je dobré česnek pravidelně zařazovat do jídelníčku ve formě koření nebo chutné česnekové polévky.

Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus