take-it-easy-2015200_640

Kde sehnat motivaci a proč někdy stačí se jen zamysletBolí to. Omezujeme se v jídle. Jsme unavené. Musíme si na cvičení a vaření zdravých jídel udělat čas. Vyžaduje to úsilí.

Ano, to všechno je pravda. Ale pravda je i to, že to je naprosto odpovídající oběť pro cíl, jaký chceme dosáhnout.

Jak hodně chceme, tolik úsilí do celého procesu vložíme. Nic víc, nic míň.

Kde sehnat motivaci?

Často se ptáte, jak se motivovat, když se vám nic nechce. Jak se přemluvit k tomu udělat to, co je pro nás v danou chvíli lehce nepohodlné, ale z dlouhodobého hlediska nás to posune dál.

Odpovědí na otázku, kde sehnat motivaci, mohou být motivační obrázky, videa, filmy, citáty a podobně. Pokud význam uvedených slov a sdělení ale nepocítíte na vlastním příkladu a nedostane se do vaší hlavy (a hlavně srdce) je to úplně zbytečné.

Musíte chtít. Motivace si vás potom najde. Uvidíte ji sami okolo sebe i ve zdánlivých maličkostech.

To, že jste zdraví a můžete vůbec cvičit a hýbat se. To, že máte prostředky pro nákup jídla, vaření a ochutnávání nových zdravých věcí. To, že máte okolo sebe lidi, pro které to taky chcete dokázat. To, že se vám svět snaží házet klacky pod nohy. To všechno jsou důvody, proč pokračovat.

Takže, kde seženete motivaci? Sami v sobě. Dokud tam nebude, nepomůže ani nejlepší citát a obrázek.

Tip: Jak se vypořádat s prokrastinací a nechutí do cvičení?


Někdy myslet, jindy vypnout hlavu

V některých chvílích se zamyslete nad tím, proč to všechno děláte. Pomyslete na chvíli, kdy jste chtěli začít a stáli jste na samotném začátku. Pomyslete na tu chvíli, až se posunete ještě o kousek dál svému vysněnému cíli. A s těmito myšlenkami si jděte zacvičit, uvařit zdravé jídlo a sestavit si plán na další období. Nemusí to být dokonalé a pravidlo 80:20 mnohdy pomáhá udržet nás na cestě za vysněným cílem, i když to zní jako klišé.

Jindy je zase nutné vypnout hlavu, která nám říká, že to nemá cenu. A to se děje skoro vždycky. Místo přemýšlení nad tím, jaké jsou překážky a důvody, proč to nejde, se jenom zvedněte a začněte něco dělat. Udělejte pár dřepů. protáhněte se a vypněte. To často pomáhá úplně nejvíc.

Pamatujte na to, že důležitá je rovnováha.

Neproměňte se v ty šílené lidi, kteří si jdou za svým přes mrtvoly. Jděte na to chytře a najděte ten správný poměr mezi cílevědomostí a šíleností. Někdy je ta hranice hodně tenká a její překročení veden do propastí s poruchami příjmu potravy a podobně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus