Pravidelné měření – sledujte svůj pokrok

I když to všechno děláme hlavně pro dobrý pocit, hmatatelné a reálné výsledky v podobě čísel hodně potěší a slouží jako forma motivace.

Jak sledovat svůj pokrok?

Váha

Na číslo na váze není dobré se příliš upínat. Tělesnou hmotnost ovlivňuje konstituce kostí a samozřejmě podíl svalové hmoty. Stejný objem svalů ale váží víc než tuky. Navíc hraje roli i to, kolik vody vaše tělo momentálně zadržuje. U žen se to může lišit kvůli změnám hladiny hormonů. Proto je dobré váhu sledovat pouze jako doplňkový ukazatel.

Centimetry

Svaly sice váží víc, ale jeden kilogram svalů je objemově mnohem menší než 1 kilogram tuku. Sledujte proto ubývající centimetry na partiích, jako jsou ruce, stehna, hýždě, pas a boky. Měřte se ideálně krejčovským metrem a snažte se vždy odhadnout stejné místo pro měření pro co možná nejpřesnější výsledky.

Podíl tuku

Speciální váhy ukazují i podíl tuku v našem těle. Pro naprosto přesné výsledky si nechte diagnostikovat složení svého těla na přesných přístrojích, která vám ukážou poměrně přesný podíl svalové a tukové hmoty a odhadnou váš bazální metabolismus.

Fotky

Udělejte si fotografii ve spodním prádle před tím, než se pustíte do změny. Další fotografii udělejte za několik týdnů nebo za měsíc a obě fotografie porovnejte. Vidíte ten rozdíl? Když se vídáme každý den, tak si ani nevšimneme, že nastala nějaké změna, ale při porovnání dvou fotografií jsou rozdíly jasné.

Staré oblečení

Staré džíny jsou vám najednou volné a tričko na vás visí? To jsou skvělá znamení, podle kterých jasně poznáte, že se něco děje a vaše tělo ztrácí centimetry tuku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus