exercise-841167_640

Proč by ženy měly střídat silový trénink a kardio cvičení?

Naprostá většina žen, které o cvičení něco vědí, střídá silový trénink s kardiem, ale proč?

Přemýšlíte o tom, z jakého důvodu byste měla trénink kombinovat? Mnoho žen má na začátku svého cvičení stejné úvahy. Proč bych nemohla pouze běhat, jezdit na kole nebo chodit plavat? Vždyť je to také pohyb. Je to přeci v mnohem vyšší tepové frekvenci než obyčejné posilování. To přeci musím zhubnout mnohem rychleji. Při všem zapojuji více svalů.

Začneme tedy například běhat. Nejdříve to jde ztěžka, běháme pomalu a krátké vzdálenosti. Po určité době začneme běhat rychleji a déle. Naše tělo vnímá tento pohyb jako něco nového a začíná spalovat tuky. Váha ubývá a my se cítíme spokojené. Ve většině případů se ale váha na určitém bodě zastaví a my přestáváme hubnout. Zde nastává fáze druhá, kdy ženy začínají zjišťovat, že by měly do tréninku zapojit i něco dalšího. Proto by si každá žena, která se rozhodne začít cvičit a dělat něco pro své tělo, měla nejdříve zjistit, jak na tělo působí různé typy cvičení. Zároveň je velmi důležité vědět, čeho chceme dosáhnout a za jak dlouhou dobu.

Jednou z věcí je samozřejmě jídelníček, ale to je kapitola sama o sobě. Je velmi důležité, aby se žena při cvičení cítila stále příjemně a zvykla si na pravidelný trénink. Z tohoto důvodu můžete sestavení jídelníčku dělat později (pokud jste to tedy neudělala obráceně). Například za měsíc, kdy už máte nějaký pravidelný režim. Nejdříve je důležité, udělat si jasno ve cvičení.

Podle mnoha studií se kardio trénink stává po určité době pro tělo neefektivní. Je zde mnoho věcí, proč tomu tak je. Nejčastější problémy jsou dva.

  • Stagnace úbytku na váze
  • Po určité době i ztráta svaloviny

Dá se říci, že při dlouhodobém (pravidelném) kardio tréninku, si tělo zvykne na to, že cvičí ve vysoké tepové frekvenci, a že hubne. Samo se tedy začne bránit a ukládá si tuky na později. Začne tuky schraňovat. Ty se ukládají do podkoží, kde fungují jednak jako tepelná izolace, ale také jako zdroj energie pro naše tělo. Tyto podkožní tuky máme po celém těle. Naprostá většina se však ukládá do stehen, zadečku a oblasti břicha. Což jsou u většiny žen nejproblémovější partie, na kterých jim ale nejvíce záleží.

Pravidelným kardio tréninkem se po určité době dostáváme do fáze, kdy již naše váha neklesá. Tuky se ukládají a vysokou náročností kardio cvičení pro tělo, začínáme spalovat svalovinu.

Pravdou je, že je tento efekt pro většinu žen neefektivní a začnou zjišťovat jak cvičit dál, aby se váha opět začala hýbat. Aby zpevnily ty partie, které se kardio tréninkem nezpevnily nebo nezmenšily. Začnou hledat jiná cvičení, silové tréninky, které se zaměřují na problémové partie těla. A nejen na ty problémové. Začínají posilovat celé tělo, protože zjistí, že je to nutné, aby bylo tělo vypracované celé. Aby bylo souměrné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus