Tentokrát to vyjde! Jak konečně zhubnout?

Se začátkem roku se množí předsevzetí o tom, jak chceme konečně zhubnout a předvést vysportovanou postavu v plavkách. Každý rok si říkáme, že tentokrát to konečně vyjde a bude to jiné než všechny předchozí roky, kdy naše snaha skončila po pár týdnech. Jenže i přesto začínáme stejně nesmyslně. Jaká je tedy naděje, že se to tentokrát povede? Zkuste na to letos jít jinak a konečně se alespoň přibližte svému vysněnému cíli.

Ultimátní návod, jak zhubnout a mít tu vysněnou postavu

Neexistuje. A teď všichni přestali číst. Protože každý chce jednoduchou cestu a jasné instrukce. Jenže to, co za něco stojí, nebývá zadarmo a nebývá to jednoduché.

Dělejte malé kroky, které se časem spojí do velkého výsledku. Naučte se pracovat se svým tělem pomocí zdravého stravování. Nikdo neříká, že to musí být striktní režim. Naopak, velmi důležitá je rovnováha. Nesnažte se svoje tělo trestat za to, že uložilo tukové zásoby pro vaše přežití ve chvílích hladu, ale vylepšete ho snížením podílu tělesného tuku a zlepšením fyzické kondice. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a za chvíli to všechno bude snadné. Začátky jsou sice nejtěžší, ale pak to stojí za to o to víc.

Dejte si nějakou výzvu

Připojte se ke skupině na Facebooku – třeba Chci být reálně FIT! – a motivujte se s ostatními, kteří jsou na tom podobně. Najdete zde rady, tipy, ale hlavně porozumění a motivaci ve chvílích, kdy vás vaše okolí může odsuzovat a nechápat. Na skupině najdete i výzvu pro zbytek měsíce ledna. V únoru se objeví nová výzva. Cílem těchto výzev není udělat milion dřepů nebo sklapovaček, ale mají vás přivést do jiných zákoutí zdravého životního stylu a snad vám předat nové tipy. Možná, že i v rámci plnění některého úkolu z výzvy objevíte svoji novou vášeň a začleníte nějaký bod do své každodenní rutiny.

Najděte si to, co vás bude bavit

Nemusí vám chutnat kuře na vodě s brokolicí a nemusíte mít rádi běhání na páse a přesto můžete dosáhnout svoji vytoužené postavy. Najděte si pohyb, který vás bude bavit a zařazujte ho tak často, jak jen budete moct. Postupně objevujte nové možnosti a snažte se pracovat se svým tělem po všech stránkách – svaly posilujte, ale trénujte i kondici pomocí aerobní aktivity nebo HIIT tréninku. To stejné platí i v jídle. Zkuste si počítat kalorie pro základní přehled, jestli nejíte málo/hodně a jestli máte vyváženou skladbu živin. Uvidíte, že když se do své každodenní rutiny zamilujete, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Chyby jsou na začátku normální, ale nemusíte to zbytečně prožívat

Nesnažte se svoje tělo vyhladovět. To je jediná chyba, kterou je potřeba hodně řešit a obloukem se jí vyhnout. Nejdřív se musíte dát do pořádku, srovnat si to v hlavně a až potom se pustit do hubnutí. Snižování hmotnosti by mělo být postupné, plynulé a hlavně šetrné. Jedině tak vám výsledky dlouho vydrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus

no-image

Proces uzdravování

Březen 30, 2016