glasses-272399_640

Vzdělávání ve fitness. Kde najít správné informace?
Chcete se vyznat ve vlastním těle a vědět, jak to funguje, když chcete nabrat svaly nebo shodit tuk? Všechno je založeno na vědeckých základech, takže se přestaňte odvolávat na „bro science“ a vezměte to za rozumný konec. Kde ale vzít ty správné informace a na co si dát pozor?

Věrohodné online magazíny

Cílem takového magazínu by měla být v první řadě osvěta a přinášení zajímavých tipů ze světa fitness. Neměl by to být pouhý přehled diet a způsobů, jak zaručeně zhubnout břicho pomocí jednoho jediného cviku. Pro začátečníka může být složitější rozpoznat takovou stránku. Jakmile se ale jedná o jednoduché způsoby a cesty, jak rychle zhubnout, nebo nabrat svaly, něco bude špatně. Všechno si totiž žádá svůj čas a fungování lidského těla není ani zdaleka tak jednoduché, aby jeden postup zabíral na všechny. Úplně nejlepší jsou články podložené vědeckými studiemi, které se odvolávají na reálné výsledky. Cesta za krásnou postavou by rozhodně neměla být cestou ke zničení zdraví.

Máte další tipy na super zdroje informací ohledně fitness? Podělte se o ně na skupině Chci být reálně FIT!

Akreditovaný kurz

Další možností je akreditovaný kurz. Tam se dozvíte většinu podstatných informací pro výživovou nebo trenérskou praxi. Pokud má kurz akreditaci, měl by dosahovat vysoké kvality. Vyhněte se pochybným kurzům, které jsou pořádány osobami bez certifikátů a s potřebným stupněm vzdělání. Cena za opravdu kvalitní kurz bývá sice o něco vyšší, ale výsledky budou profesionální. Až po jeho absolvování obdržíte certifikát, budete mít jistotu, že jste získali aktuálně nejlepší dostupné informace.

Zahraniční blogeři, youtubeři a podcasty

Hodně toho najdete na zahraničních blozích a stránkách. V seznamu uvádím několik dobrých stránek, kde se můžete dočíst zajímavé informace. I při špatné úrovni angličtiny si díky Google překladači určitě poradíte.

Další skvělou možností, jak se vzdělávat a zároveň třeba běhat nebo uklízet, jsou podcasty. Z těch zahraničních si poslechněte třeba:

Podcastů je samozřejmě celá řada, stačí si jenom stáhnout aplikaci nebo prohledávat internet a narazíte na takové množství informací, že budete mít co dělat, abyste je všechny stihly vstřebat.

Základy v biologii a medicíně

Velmi podstatné vědomostní základy najdeme v biologii lidského těla. Pro hubnutí je dobré naučit se základy fyziologie výživy a klidně zabrousit i do biochemie. Potom budete vědět, co všechno vaše tělo dokáže a jak se k němu chovat co nejlépe. Pochopíte, že metabolické dráhy si dokážou poradit s tuky, bílkoviny i sacharidy, a proto by všechny tři složky měly být neodmyslitelnou součástí stravy.

Pokud vám budou základy málo a budete se do toho chtít ponořit opravdu naplno, vyhledejte si vědecké studie o problému, který vás bude zajímat. Na jejich pochopení často stačí středně pokročilá angličtina a v případě nouze pomůže překladač. S těmito vědomostmi se už nedáte zlákat špatnými články a nevhodnými radami, které naopak brzdí vás postup a konečně se vydáte vzhůru poznání, jak správně zacházet se svým vlastním tělem.
Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus