Můj recept na úspěch

| |

Když jsem začínala, přála jsem si být alespoň tam, kde jsem teď. A teď najednou tady jsem. Je to skvělý pocit.

before-after-břicho

Jak se mi to povedlo?

Chybami se člověk učí

Ze začátku jsem toho moc nevěděla a dělala jsem chyby. Začala jsem sice cvičit a cvičení a pohyb jsem si doopravdy zamilovala, ale s jídlem to bylo horší. Někdy to šlo docela z kopce, kdy se střídaly momenty plné clean stravy s obdobím, kdy jsem snědla všechno, co jsem viděla. Teď zpětně vlastně ani nevím jak, ale nějak jsem se z toho kruhu vymotala. Ze záchvatovitého přejídání jsem najednou objevila rovnováhu, ale samo sebou to nebylo.

Když jste šťastní, jde to samo

Když jsou všechny ostatní aspekty vašeho života nádherné, všechno vám víceméně vychází a žijete si život, který jste si představovaly, snad ani nejde cítit se špatně a trápit se kvůli jídlu nebo cvičení. Prostě na to tak nějak nemyslíte a jiné priority převáží touhu po six packu nebo naprosté vyrýsovanosti. Zjistíte, že jsou mnohem krásnější věci a že záleží hlavně na tom, jestli žijete tak, jak jste si to představovali po boku těch, se kterými je každý den o něco krásnější. A to i tehdy, když za sebou zrovna nemáte dokonalý trénink nohou nebo jste nedodrželi jídelníček do puntíku.

Zdraví na prvním místě

Důležité je pochopit fakt, že nejde o to mít největší svaly nebo nejštíhlejší nohy s mezerou mezi stehny. Jde o to mít zdravé, odolné a vytrénované tělo. Že zdravé tělo vypadá docela pěkně zjistíte časem a možná si toho přes ten výborný vnitřní pocit jen stěží všimnete.

Trpělivost

Nebylo to hned. Jenže poznání, že ta cesta je cíl a přijmutí tohohle životního stylu je něco tak ohromně cenného, že snad i přestanete toužit po dílčím výsledku. Je to o každém dni, kdy to všechno děláte jen a jen pro sebe. Pro své buňky a tělo, které je tu pro vás a jehož dokonalé fungování umožňuje zažít tak nádherné věci. Potom ani nebudete chtít krmit své tělo něčím, co mu neprospívá. Kromě čokolády, ta je pro duši.

Neupínat se na cíl

Když se nechystáte na soutěž je zbytečné hlídat každý gram a do puntíku dodržovat jídelníček. Někomu to vyhovuje, někoho to naopak stresuje a vede to k tomu, že rád porušuje svoje pravidla a raději sní něco, co v jídelníčku momentálně není, ale prostě na to je chuť. Flexibilní dieta (spíše tedy flexibilní zdravé stravování) je naprostá svoboda, kdy si vybíráte podle toho, jaký máte hlad a na co máte chuť. Žádný stres, žádné omezování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus