3 tipy, jak pečovat o zdraví kloubů

| |

O zdraví kloubů a pohyb bez bolestí až do vysokého věku se můžeme zasloužit tím, že zvolíme optimální strategii již v mládí. Cvičení mnohdy představuje zvýšenou zátěž na klouby, takže je na místě uvažovat o tom, jak pro ně udělat co nejvíce. Podívejte se na 3 tipy, jak aktivně pečovat o zdraví kloubů, aby bezchybně sloužily až do důchodu.

Správná technika cviků

Klouby jsou často přetěžovány a příliš namáhány vlivem nevhodné techniky cviků. V čele jsou dřepy, jejichž správné provedení má mnoho úskalí. Podobně problematické mohou být i výpady. Nebezpečná zátěž na klouby je vyvíjena i v případě náročnějšího kardio tréninku u osob s nadváhou. Proto se nedoporučuje hubnout z nadváhy během, ale raději zvolit například kolo či plavání. O klouby pečujete také výběrem vhodné obuvi s anatomicky tvarovanou podrážkou.

Užívejte kvalitní doplňky stravy

Jednou z cest, jak přímo doplnit látky pozitivně působící na zdraví a kondici kloubů, jsou kvalitní doplňky stravy.

Například Ortoprim od české společnosti NATURVITA obsahuje glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, což jsou látky důležité pro chrupavky. Aby byl účinek co nejlepší, snažte se přípravek užívat opravdu pravidelně každý den.

Pro tento přípravek nemusíte nikam chodit, 90 tablet kloubní výživy Ortoprim jednoduše objednáte na e-shopu Gigalekarna.cz, kde navíc najdete i celou řadu dalších doplňků stravy s vitamíny či minerály.

Zdravá strava

Svou velkou roli hraje také vyvážená zdravá strava přirozeně bohatá na vitamíny a minerály. Právě zdraví kloubů je tak dalším důvodem, proč nestačí pouze přijmout určité množství kalorií, ale je třeba řešit, zda jdou z kvalitního zdroje. Dostatek ovoce, zeleniny, ořechů a zdrojů proteinů by měl být samozřejmostí. Kouskem pizzy totiž dostanete potřebné kalorie, ale ochudíte své tělo o celou řadu zdraví nezbytných látek, což může mít z dlouhodobého hlediska špatný vliv na klouby, vlasy, nehty a imunitní systém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus