5 aplikací pro udržení motivace a zlepšení výsledků

| |

Přehled 5 jednoduchých, ale nesmírně účinných aplikací, které pomohou s dodržováním jídelníčku a příjmem optimálního počtu živin. Dále jsou tu aplikace, které pozvednou vaše výkony a každý den budete chtít překonat svůj minulý výsledek. A v neposlední řadě se podíváme na super aplikaci pro vytváření motivačních playlistů nejen na trénink.

MyFitnessPal.com

Aplikace přístupná i na webu umožňuje zadávání kalorií a sledování denního příjmu jednotlivých makroživin. Rozsáhlá databáze potravin a možnost skenování čárového kódu vám výrazně usnadní celou práci. Očekávejte článek, který vám poradí, jak se s touto aplikací poprat a dostat z ní maximum i v neplacené verzi.

KalorickeTabulky.cz

Jedná se o českou verzi MyFitnessPal a výhodou je česká administrativa. Problém tedy nebudou mít ani ti, kteří anglicky neumí ani slovo. Díky rychlému vývoji jsou i funkce přehledné a umožňují sledovat nejen počet přijatých kalorií, ale i jejich rozložení mezi sacharidy, tuky a bílkoviny. Sledovat můžete i svůj pitný režim a přidávat pohybové aktivity.

Endomondo

Endomondo je aplikace, která pomůže zaznamenat vaše cvičení. Běh, jízda na kole, chůze, bruslení a další všemožné aktivity se orientují podle vašeho tempa a pro výpočet spálených kalorií využívají vaši hmotnost. Snadno tak zjistíte, jak daleko běháte, jak se zlepšuje váš čas a zapojit se můžete i do výzev, které vás donutí uběhnout/ujet ještě více kilometrů. Výhodou je poměrně nízká poruchovost a velmi dobrá funkčnost i ve starších mobilních telefonech.

NTC+

Aplikace od Nike nabízí sestavené tréninky, podle kterých můžete cvičit. Přičítají se vám odcvičené minuty, za které dostáváte medaile a ocenění. Jednotlivé tréninky jsou koncipovány podle různých náročností i podle cíle, jakého chcete dosáhnout. Na obrazovce během cvičení se odpočítává čas a vidíte obrázek daného cviku. Pokud na něj kliknete, zobrazí se vám krátké video s jeho správným provedením.

Spotify

Aplikace na hudbu s velkou databází, možností vytváření playlistů, poslouchání nejnovějších hudebních žebříčků nebo výběr z těch nejlepších mixů právě na cvičení. Je dostupná v základní verzi zdarma, kde je omezeno pouze ukládání skladeb offline. Aplikace běží přes wifi nebo datové připojení. Pokud máte O2, nejsou vám data využitá touto aplikací účtována.

Zatím se jedná jen o malou ochutnávku všech těchto aplikací. Minimálně k prvním čtyřem můžete očekávat samostatné články.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus