Fitness trendy, které by vám neměly uniknout

| |

Svět fitness a zdravého životního stylu se mění a vyvíjí. Nejnovější fitness trendy zmítají sociálními sítěmi a přináší dobrá, ale i špatná poselství. Podívejte se na několik dobrých směrů, které by vám neměly uniknout.

Jaké jsou aktuální fitness trendy?

Výjimečnost a originálnost každého z nás

Aktuální fitness scéna už se, zdá se, začíná zlepšovat. Od vidin dokonalých modelek se přechází k touze po ukázání skutečné reality. V poslední době se na sociálních sítích objevovali příspěvky označované jako #30secondtransformation, kde se fitnessky nebáli ukázat porovnání fotek v zatnutém a uvolněném stavu. To může řadě lidí, hlavně dívek a žen, které se snaží o vysportovanou postavu, ukázat, že nic není dokonalé a každé tělo dokáže být krásné při správném postoji a nasvícení.

V poslední době má hlavní slovo originalita. I když stále přetrvávají určité fenomény, jako jsou thigh gap a na na druhé straně snaha o co největší zadek, ale i přesto už řada lidí pochopila, že svůj body type příliš nezmění, ale mohou ho vylepšit.

Uvědomělý pohled na život díky snaze o fitness životní styl

#selflove je cesta, jak se vypořádat s poruchami příjmu potravy a konečně přijmout své tělo i duši se všemi nedostatky. To je další z cílů zdravého životního stylu, který by neměl být opomíjen. Naučit se to může být mnohem těžší, než se naučit správnou techniku dřepu. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o zdravé stravování a cvičení se jednou za čas setká i se seberozvojem a kladením důrazu na vnímání svého těla a okolí. Lidé, kteří se snaží žít zdravý životní styl by neměly vynechávat ani svoji psychiku a odměnou jim bude poklidný a spokojený život. Připojte se k tomto trendu také a zamyslete se nad tím, co je vaší hlavní předností a díky čemu můžete sami v sobě probudit trochu více té #selflove

Tréninky o vysoké intenzitě (HIIT)

Vysoce intenzivní tréninky jsou láska s mnoha výhodami. Trvají krátkou dobu a jsou efektivní. Takže pryč s výmluvami, že na cvičení nemáte čas, protože těch 20 minut se určitě někde najde. Najděte si to správné cvičení a pusťte se do toho.  Využít můžete skupinové lekce nebo vlastní tréninky podle videí na Youtube. Skvělé HIIT tréninky má například Zuzka Light.

Lekce kombinující několik stylů tréninku

Skupinové lekce zaměřené na kardio v kombinaci s posilováním jsou skvělou cestou, jak shodit tuk, tvarovat postavu a ještě si užít zábavu. Nabízí se například běžný Jumping nebo Alpinning, kde pod vedením dobrých trenérů nevynecháte ani posilovací část. Určitě vyzkoušejte i TRX nebo speciálně vytvořené funkční kruhové tréninky.

Soustředění se na zdraví a ne pouze na hubnutí

Poslední dobou se stále více objevují hlasy říkající, že zdraví je přednější před hubnutím. A mají pravdu. Konečně je jasná snaha ukázat začínajícím, že zdraví je na prvním místě a až potom následuje štíhlá postava. Všichni navíc nemůžeme vypadat jako vyretušované modelky z časopisů, ale zdraví můžeme být i tak. Dělejte to, co vás baví. Netrapte se dlouhými tréninky a minimem jídla, kdy jde zdraví na úkor vzhledu. Časem totiž zjistíte, že to za to vůbec nestálo.

Objevování vnitřních svalů a baletní cvičení

Pilates, jóga a cvičení inspirované baletními tréninky sice nenabízí přehled silových výkonů, ale procítíte s nimi své vnitřní a jindy méně zapojované svaly. Vyberte si z celé řady cvičebních videí na Youtube, nebo navštivte skupinovou lekci specializovanou na Port de brass (inspirace z baletní průpravy), pilates a různé druhy jógy.

Umění relaxace a důležitost regenerace

Když se pustíte do cvičebního režimu, časem zjistíte, že při správné a častější regeneraci je vaše snažení mnohem jednodušší a výsledky se začnou dostavovat rychleji. Nemusíte se drtit na krev a zbytečně své tělo stresovat. Když se budete cítit v pohodě, odvděčí se vám i vaše postava. Vyzkoušejte meditaci, saunu, aktivní odpočinek, masáže a další relaxační aktivity. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus