Jak vybrat boty pro profi běhání

| |

Kvalitní běžecké boty jsou základním a nejdůležitějším kouskem vybavení pro každého běžce. Pro první začátky, kdy si vyzkoušíte, jestli bude běhání tím pravým sportem, stačí obyčejné boty. Tento článek je spíše určen všem, kdo rádi běhají a již se trochu vyznají v tom, co vlastně chtějí a potřebují.

Podle čeho vybírat boty na běh?

Při výběru běžeckých bot si v první řadě dávejte pozor na volbu správné velikosti. Protože dochází během běhu k rozpínání chodidla, jsou ideální boty větší zhruba o ½, než je vaše klasická velikost. Druhým kritériem pro výběr konkrétního modelu je technika došlapu. To nejlépe zjistíte s pomocí testu, kdy na zpomaleném záběru uvidíte, jestli dáváte přednost pronačnímu nebo neutrálnímu došlapu.

Dalším kritériem pro výběr běžeckých bot je terén, po kterém převážně běháte. Speciální nároky jsou kladeny také na boty do deště či pro běhání na sněhu.

Rozdíly mezi jednotlivými druhy běžeckých bot

Trailové běžecké boty jsou uzpůsobené pro běhání v náročnějším členitém terénu. Mají tak hlubší vzorek a pevnější konstrukci pro lepší ochranu chodidla. Bývají také odolnější proti oděru a poškození v porovnání s modely určenými pro běh na silnici. Na druhou stranu jsou však o něco těžší.

Silniční běžecké boty nabídnou běžně velmi dobré odpružení a skvělou přilnavost pro běh na hladkém asfaltovém povrchu. S takovou obuví hravě zvládnete i běhání po na mokré silnici. Propracované systémy odpružení chrání klouby při běhu na tvrdém podkladu.

Závodní běžecké boty jsou vyvinuté především s ohledem na co možná nejnižší hmotnost. Jsou tak určené pro dobré výkony během závodů. Na běžné tréninky ale budou lepší tréninkové boty určené pro daný typ podkladu a běžecký styl.

Jak poznáte nejlepší boty na běhání?

Poznávacím znakem skutečně dobrých bot na běhání je jejich určení pro konkrétní typ tréninku. Díky tomu nabídnou dostatečnou ochranu nohy a oporu pro zajištění správné techniky. Dobrým znamením při výběru mohou být kladné recenze a použití nejrůznějších moderních technologií pro dosažení skutečně funkční obuvi pro zdravé sportování.

Objevte novou značku běžeckých bot Saucony

Americká značka běžeckých bot Saucony přichází s modely obuvi vhodné pro běžce nejrůznějších sportovních výkonností. V sortimentu si na své přijdou milovníci trailového běhání i vyznavači silnice. Nechybí ani kvalitní závodní obuv a nezbytné běžecké oblečení a doplňky.

Předností bot pro běhání Saucony je extra lehká hmotnost zároveň se zajištěním opory a pružnosti pro ochranu chodidla.

Boty na běhání od této značky kombinují moderní technologie a materiály pro dosažení co možná nejlepších výsledků v kombinaci se zajištěním pohodlí během každého běhu.

Novinky mezi běžeckými botami pro rok 2020/2021

Novinkou pro nadcházející běžeckou sezónu jsou propracované boty Saucony Endorphin. V této modelové řadě se perfektně kombinuje precizní zpracování s cílem pohodlí a zároveň vynikající lehkost pro dosahování maximální rychlosti. Speciální tlumení umožňuje ještě lepší využití energie při běhu pro efektivnější tréninky i závody.

Kde koupit boty Saucony?

Běžecké boty Saucony si můžete zakoupit na specializovaném e-shopu Sauconyrun.cz – nejlepší bohy na běhání, kde najdete pestrý výběr z nejrůznějších modelových řad. Oblíbené jsou například tradiční boty z řad Saucony Kinvara, Peregrine, Triumph a další.

 

Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus