Jak zhubnout a váhu si udržet? Vyvarujte se 7 chyb

| | ,

Chcete konečně zhubnout, ale nevíte, jak na to? Vše začíná v každodenním režimu, který pravidelně opakujete. Během snahy o hubnutí a především v kritické fázi, kdy si váhu snažíte udržet, se však snadno může stát, že to nezvládnete. Na vině mohou být následující chyby. Jejich odstraněním a nalezením správného přístupu k hubnutí dosáhnete skvělých a hlavně udržitelných výsledků.

1. Nebaví vás posilovna? Najděte si jiný pohyb

Pro tvarování postavy a zlepšování fyzické kondice vůbec nemusíte chodit do posilovny. Skvěle postačí procházky nebo běh po okolí v kombinaci s domácím cvičením podle videí. Vyzkoušejte, co konkrétně vás bude bavit a toho se držte. Jednou za čas si můžete dopřát zpestření v podobě skupinové lekce. Cesta k úspěchu totiž rozhodně nevede přes nucení se do cvičení ve fitku, které vás nebaví. Důvod je jednoduchý. U takové aktivity totiž pravděpodobně moc dlouho nevydržíte.

2. Na dovolených se nepřejídejte, ale užívejte si ji

Častým návratem na původní váhu bývají i dovolené, kdy vypadnete z režimu. Na tom není divného, ale je dobré snažit se užívat si dovolenou i bez zbytečného přejídání. Ochutnávejte místní speciality a užívejte si dobrého jídla, ale porce držte menší. Zároveň je možné naplánovat si aktivní dovolenou s pořádnou porcí pohybu, aby ani více jídla nevadilo.

3. Srovnejte si svůj denní režim

Vstáváte každý den v jinou dobu a jíte, kdy se vám zachce? Možná právě nedostatek denní disciplíny a jakési pravidelnosti vám zbytečně ztěžuje. Udělejte si rituál alespoň pro snídani a večeři. Když si připravíte tato dvě jídla s maximální pozorností a s vyváženým obsahem živin, máte nakročeno k úspěchu. Když k tomu navíc přidáte i vhodný oběd, je téměř jisté, že si váhu udržíte. Nesmíte ale zapomínat i na přirozený pohyb.

4. Dodržujte pitný režim

Nedostatek tekutin má mnoho negativních dopadů na lidské tělo. Mimo jiné se projevuje právě i menším množstvím energie či touhou na nevhodné potraviny. Pitný režim se snažte pokrýt pramenitou či minerální vodou v kombinaci s neslazenými čaji. Dopřát si můžete i kávu, ale opatrně, protože ta přirozeně dehydratuje.

5. Když objevíte nový a zdravý životní styl, změna vám vydrží

Aby bylo možné váhu opravdu trvale udržet, musí se jednat o váš nový životní styl. Naučte se vycházet s pohybovým režimem a připravujte si takové zdravé recepty, které vám opravdu chutnají. Díky tomu nebudete mít pocit, že držíte nějaký náročný režim, takže s hubnutím a udržováním váhy vydržíte bez problémů.

6. Nežeňte se do extrémů

Žádný extrém ještě nikdy nikomu nepomohl. Proto se nesnažte hnát do drastických diet a šílených cvičebních plánů. Nejenom, že u nich dlouho nevydržíte, ale také si s jejich pomocí můžete zošklivit a zprotivit celou snahu o hubnutí a udržování hmotnosti. Raději volte pomalejší, ale umírněnější cestu v rovnováze se zdravím.

7. Občas si dopřávejte i menší množství nezdravého jídla

Základním pravidlem pro udržení psychické pohody během hubnutí a následného udržování váhy je mimo jiné také občasné zhřešení. Nebojte se udělat si radost a jednou za čas si dopřejte kousek čokolády, dejte si oblíbený dort, nebo si užijte pizzu. Když se z nezdravého jídla nestane pravidlo a hlavně pokud se nebude jednat o příliš velké množství, kdy se budete přejídat, rozhodně nic závratného nepřiberete. Naopak striktními zákazy nezdravého jídla, které máte rádi, se dostanete do bodu, že přesně po takových potravinách budete toužit ještě o to více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus