Motivační tipy

| | ,

Když chcete dosáhnout svého cíle, není to vždy snadné. Někdy potřebujeme najít motivaci pro to, abychom se dokázali přemoci a udělali něco, co nám v dané chvíli není úplně pohodlné. Ráno vstát dřív, abychom stihli cvičit, omezit oblíbené sladké a nezdravé pokrmy a celkově se naučit novým změnám. Jak si udržet motivaci i přesto, že je to někdy těžké?

  1. Sledujte svůj pokrok

Cítíte se o něco lépe, než předtím, když jste začínali? Vidíte malé pokroky? Všechno se počítá. Zamyslete se nad tím, jestli chcete zahodit všechno, čeho jste už dosáhli nebo jestli budete bojovat dál. Když to vzdáte, za chvíli budete opět na začátku, a to přeci nechcete.

2. Každá změna se počítá

I sebemenší změna, která se vám povede začlenit do života se počítá. Vynechali jste pravidelnou zmrzlinu po obědě a dali jste si místo toho kousek ovoce? Šli jste do práce pěšky a šli jste raději po schodech? To všechno jsou malá vítězství, které když se stanou zvykem, máte našlápnuto ke zdravému a krásnému tělu. Nečekejte hned zázraky a že ze dne na den budete jíst naprosto zdravě. Důležité je dělat vše s radostí.

3. Najděte si inspirativní lidi ve svém okolí

Dokázala to už celá řada lidí, tak proč vy ne? Najděte si někoho, kdo vás fascinuje pro to, co dělá. Zvládá školu, práci a ještě k tomu pravidelné tréninky a přípravu jídla? Tak kde jsou vaše výmluvy, proč právě vy nemáte čas. Stačí jenom chtít. Najděte si lidi na sociálních sítích nebo ve svém okolí, kteří vás nenechají na pochybách, že využít každý den na maximum je reálné.

4. Proč to všechno děláte?

Někdy je motivace jasně daná cílem, o který se snažíme. Co je tím vaším cílem? Proč to všechno děláte? Motivace vypadat v létě dobře v plavkách je jistě dobrá, ale ještě o něco lepší je touha mít krásné a zdravé tělo, ve kterém se budete cítit dobře bez ohledu na to, jaká roční doba právě je.

5. Líbí se vám, jak teď žijete, nebo chcete něco změnit?

Proč jste se rozhodli pro změnu? Něco se vám zřejmě nelíbilo a důvod, proč jste se rozhodli jen tak nezmizí. Změnit svůj dosavadní život a návyky je někdy těžké, ale pokud se vám nelíbí, jak žijete právě teď, musíte se o to alespoň pokusit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus