Paleo strava pro hubnutí a nalezení vlastního zdravého životního stylu

| |

Paleo stravování zažívá stále větší popularitu. V mnoha případech se jedná o fenomenální změny a hubnutí se skvělými výsledky. Pravdou však je, že striktní paleo strava není úplně pro každého. I tak by si ji ale měl vyzkoušet každý. Alespoň na pár dní a klidně i pouze v jejich úplně základních principech.

Efektivní hubnutí, ale i zlepšení zdraví

Úprava jídelníčku podle paleo principů pomáhá zvládat boj s přebytečnou hmotností. Často se stává jedinou skutečně a dlouhodobě funkční „dietou“, která se nakonec stane vaším životním stylem. Hubnutí ale není jediným benefitem a paleo stravu můžete volit i v případě, kdy chcete zlepšit svůj zdravotní stav. Vynechání zpracovaných potravin a přijímání menšího množství sacharidů se u řady lidí ukáže jako skvělý krok. Tímto způsobem je možné odhalit případnou intoleranci na lepek či mléčné výrobky. Výjimkou není ani zjištění, že vám mnohem lépe sedí strava založená na tucích a bílkovinách v porovnání se stravou s převahou sacharidů.

Smutné je, že stále více řešíme kvantitu nad kvalitou našeho stravování. Raději slyšíme na výhodné akce velkých balení, než abychom si koupili menší množství o něco kvalitnějších potravin.

Hlavní princip

Paleo stravování spočívá v omezení zpracovaných a zemědělských potravin. To znamená vyloučení většiny obilovin, luštěnin a mléčných výrobků. Naopak své neodmyslitelné místo v jídelníčku dostanou maso, zelenina, ořechy, vejce a různé druhy tuků. V první řadě je důležité odlišovat, jaké potraviny dělají našemu tělu dobře. Základní myšlenkou paleo stravování je návrat ke kořenům, kdy lidstvo netrápily civilizační choroby v podobě obezity a problémů s kardiovaskulárním onemocněním.

Pro lepší představu a snadný začátek či minimálně vyzkoušení paleo stravy, se podívejte na kurz Jak na paleo stravu.

Proč vyzkoušet paleo stravování?

Nemusíte se nutně stát radikálním vyznavačem paleo stravování, který si už nikdy nedá pečivo ani jogurt, ale měli byste pochopit základy důležitosti výživy pro správné fungování organismu. Ideální je zkusit výzvu přibližně na měsíc, kdy máte dostatek času zjistit, jestli vám tento životní styl vyhovuje a jestli pozorujete pozitivní vliv na své zdraví.

V ideálním případě si odnesete několik bodů a pochopíte komplexní systém o navrácení k počátkům bez zbytečných chemikálií ve stravě. Najdete svoji vlastní rovnováhu a přebudujete si pravidla paleo stravování do svého vlastního režimu. Díky nové energii najdete prostor i pro větší osobní rozvoj například formou internetových kurzů na VímVíc.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus