Zdravé myšlení o majetku. Volte zlato jako svou investici

| |

Zdravý životní styl nespočívá pouze v pravidelném cvičení a vyváženém jídelníčku. Jde také o nalezení psychické pohody a vytvoření takového života, kdy se nemusíte příliš stresovat kvůli financím a majetku. Z toho důvodu je dobré naučit se správně investovat. A co si vybrat pro uložení svých peněz, aby je nepožírala inflace, ale naopak pozvolna rostla jejich hodnota? Chybu jistě neuděláte, když zvolíte zlato. Jaké výhody nabízí a v jakých podobách si ho můžete pořídit?

Vytvořte si režim v investování

Stejně jako je dobré vytvořit si pravidelný režim v rámci zdravého životního stylu, i pro investování platí, že základem úspěchu je v mnoha případech pravidelnost a disciplína. Pokud si nezvládnete dostatečně disciplinovaně šetřit peníze bokem a jednou za čas koupit větší investici, přikupujte zlato postupně po menších objemech. Svůj investorský režim můžete jednou za čas zhodnotit a případně upravit podle toho, jak se vyvíjí vaše situace. Zlato a stříbro jsou totiž komodity, jejichž hlavní výhodou je snadný prodej víceméně kdykoliv. Výkupny se nachází v každém větším městě, takže zbývá si pouze pohlídat co nejvýhodnější prodejní cenu, jakou můžete v daný okamžik dostat.

A proč konkrétně zlato? Jeho hodnota není poznamenána inflací, ale naopak většinou roste podle aktuální poptávky na trhu. Jde o celosvětově uznávanou komoditu, která je prověřená staletími historie. Pro nákup investičního zlata nepotřebujete žádné speciální vědomosti, ale bohatě vám stačí, když si vyberete na prověřeném e-shopu, kde prodávají kvalitní produkty s potřebnými certifikáty.

Vyberte si formu, v jaké budete zlato nakupovat

Na investování do zlata není nic složitého. Kromě toho, že je osvobozeno od DPH, takže je v podstatě o 21 procent levnější, nabídne i celé spektrum možností, jaký konkrétní produkt si vybrat. Naprostou klasikou jsou zlaté slitky vyrobené z ryzího zlata, opatřené číslem a certifikátem. Jejich nákup může být i poměrně levný, protože záleží na tom, jakou hmotnosti si zvolíte.

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“ říká Pavel Trtík, zakladatel e-shopu zlate-mince.cz.

Druhou variantou jsou zlaté mince. Ty mohou mít buď klasické investiční ražby, ale zároveň se může jednat také o limitované ražby. Takové mince představují nejenom způsob, jak získat další ryzí zlato, ale nabídnou i příležitost pro sběratele a milovníky krásného designu. Každá ražba je v návrhu ručně zpracovávána a pečlivě přenesena na raznici. Takto se postupovalo i při návrhu a výrobě svatováclavských dukátů. Jde o mince, které jsou vyrobeny v souladu s pravidly a nařízeními ze středověku. Šlo o platidlo, které Karel IV. pomohl upravit a nastavit jednotlivých nominálním hodnotám konkrétní parametry. A přesně podle nich je vyrobena i sada moderních investičních mincí. Jejich emise je omezená, takže se časem jistě bude jednat o zajímavý sběratelský artikl.

A kam za investičním zlatem?

A kam se vypravit, když si chcete také koupit vlastní investiční zlato? Navštívit můžete například kamennou pobočku v Praze v Obecním domě. Zde je připravena bohatá nabídka investičního zlata a stříbra pro zkušené i začínající. Podobně je na tom také pobočka na Moravě ve Vsetíně. A kdo dává přednost nákupům z pohodlí domova, může si svůj investiční kov objednat ze specializovaného e-shopu zlate-mince.cz. Zásilky jsou pojištěné a diskrétně zabalené, takže se o jejich bezpečné doručení nemusíte bát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus