5 tipů, jak přijmout své tělo a začít se mít rád

| |

  1. Kolikrát jste se vyléčili z nemoci

Pamatujete si, jak jste měli rýmu a mysleli jste, že skoro umíráte? Ale vaše tělo zabojovalo a pomocí důmyslných mechanismů se zbavilo nemoci a uzdravilo se. Tak proč ho trápit nesmyslně drastickými dietami, když to jde jinak s mnohem větším citem? Silné a zdravé tělo se vám odvděčí a všechnu vkládanou lásku vám vrátí.

2. Co všechno dokážete?

Umíte chodit, skákat, běhat a spoustu dalších cviků. Máte něco, o čem někteří mohou jenom snít. Není to samozřejmost a už je to, že všechno nám funguje správně, by měl být důvod pro bezmeznou lásku ke svému tělu. Pokud jste zdraví, můžete začít s jakýmkoliv sportem a vybírat si. Máte neomezené možnosti, a když budete své tělo správně trénovat, dokážete i to, o čem jste si předtím mysleli, že nemůžete zvládnout. Třeba zvednout 100 kg na dřep nebo uběhnout maraton.

3. To, jak se budete ke svému tělu chováte, se vám vrátí

Máte rádi své tělo, jíte dostatečně a snažíte se chovat se k němu šetrně. Ono vám to vrátí pěknou postavou, dostatečnou energií, dobrou náladou. Když se trápíte, omezujete zdroje energie, přijímáte nevhodnou stravu, podepisujete si lístek, který vás zaveze přesně tam, kam si zasloužíte. Vaše tělo se začne bránit. A to proti vašemu vlastnímu jednání. Nezní to samotné špatně?

4. Nedostatek může být předností

Nikdo z nás není dokonalý a naše nedostatky se mohou stát poznávacími znameními a předností. Všichni nechceme být stejní a tak ať už se jedná o pořádná stehna, či cokoliv jiného, vždy je to něco dobrého, co nám může pomoci začít mít rád své tělo. Nehoňte se za mezerou mezi stehny, když vám kvadráky rostou skoro sami. Vždyť krásně vypracované nohy se mohou stát vaší jedinečnou předností.

5. Važte si svých úspěchů

Někomu je málo, když uběhne jen 5 kilometrů, jiný má problém uběhnout i jeden. Vždy si važte svých tréninkových úspěchů a své tělo pořádně odměňte dostatečným odpočinkem a nutričně vyváženým jídlem. Uvidíte, že příště půjde trénink ještě o něco lépe a začnou se objevovat i další důvody, proč mít rád své tělo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus