Cviky pro hubnutí vybrané partie. Jak je to doopravdy?

| |





Hubnutí bříška, snaha shodit zadek nebo vytvořit dojem útlého pasu. To všechno jsou problémy, které trápí řadu aktivně cvičících lidí. Mnozí začátečníci, ale někdy i pokročilí, hledají spásu ve „speciálních cvicích“, které mají pomoci s hubnutím vybrané partie. Že je to nesmysl se po větším či menším snažení přesvědčí většina z nich. A jak je to tedy doopravdy?

Izolované cviky nezaručí vyrýsovaný zadek, ruce, břicho (… dosaďte si vlastní problematickou partii)

Pokud chcete zhubnout a snížit procento tělesného tuku, je nutné snížit příjem energie ve stravě v porovnání s celkovým výdejem. Znamená to, že musíte jíst o trochu méně kalorií, než kolik jich přes den vaše tělo spotřebuje. Když budete cvičit zaručené cviky na pevný zadeček a budete zanedbávat ostatní tělesné partie a kardio pro vás bude sprosté slovo, stačit to nebude. Důležitý je komplexní přístup. Snažte se zapojit do svého života co nejvíce přirozeného pohybu, které vás baví. Mohou to být skupinové lekce ve fitness centru, pravidelná návštěva posilovny nebo třeba chození do práce pěšky. Pokud to navíc zkombinujete se cviky pro zpevnění a posílení vybrané oblasti, můžete zaznamenat reálné výsledky.

Využijte tipy na plánování tréninku a nezapomeňte na trochu pohybu během každého dne.

Cviky zaměřené pro budování svalové hmoty ve vybraných partiích

Izolované cviky slouží hlavně k tomu, abychom posílili svaly ve vybrané tělesné oblasti. Tím, že zvětšíme sval na břiše však automaticky nedostanete „pekáč buchet“. Abychom ho odhalili pod vrstvou tuku, je dobré ho snížit pomocí zvýšením fyzické aktivity (přidáte trochu kardia/začnete víc chodit pěšky/lehce snížíte kalorický příjem)

Hlavně cviky se zátěží, ale i složitější cviky s vlastní vahou pomáhají budovat svalovou hmotu. Ta se stará o vzhled a tvar našeho těla. Upravte svoji denní rutinu a za chvíli se začnete cítit mnohem lépe. Chce to jenom překonat počáteční lenost a naučit se, jak na to.

Jestliže chcete jenom zhubnout a zpevnit jednu konkrétní partii, zkuste na to jít raději trochu komplexně a posílit celé tělo. Chybu rozhodně neuděláte.

A jak na to?

Základem může být i cvičení s vlastní vahou. Až se vám cviky budou zdát příliš jednoduché, stačí přidat závaží.




Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus