___________________________
Moderní domácí sauny na míru jsou skvělým místem pro relaxaci po náročném cvičení.

Sportovní hodinky Apple Watch 4 vás poženou k lepším výkonům!

Jak se zbavit chutí na sladké

Když píšu tenhle článek, mám u sebe talířek s drobečky z koláče, na kterém nebylo vůbec nic fitness a kromě švestek ani „healthy“. Ale hodil se mi do maker. A ostatní jídla už budou zase normální. Tohle je spíš o tom, když vás přepadne chuť na sladké, které se nemůžete zbavit a která vás doslova ovládá.

Jezte vyváženě a dostatečně

Základní pravidlo spočívá v tom, abychom jedli vyváženě a hlavně dostatečně. To v praxi znamená nevynechávat žádnou makroživinu – tuky, bílkoviny, sacharidy. I při stravovacím stylu „low carb“ sacharidy úplně nemizí a drží se kolem 100 gramů. Každá z těchto tří živin je totiž důležitá pro správné fungování organismu – tvorba hormonů, energie, regenerace a podobně. To znamená nešidit se na porcích a snažit se nejíst málo. Někomu to vyhovuje tak, že si dá 5 až 6 malých porcí za den, pro někoho jsou lepší 3 velká jídla. Jednoduše dodržujte základy správného stravování při hubnutí a chutě by se neměly dostavovat (výjimkou je PMS, to je potom už předem prohraný boj, to víme snad všichni #aintnobodycanthandlethis)Dodržujte pitný režim

Jsme z velké části tvořeni vodou a když jí tělu nebudeme dávat, začne si o ní říkat. Projevuje se to buď přímo žízní, ale někdy i spíše chutí na jídlo, protože většina jídla obsahuje určité procento vody. Občas se může stát, že při chutích na sladké a ve chvílích, kdy jsme najedení, ale pořád nevíme, co bychom ještě snědli, stačí voda. Na druhou stranu je nutné nezapomínat na první bod a skutečný hlav nezahánějte vodou, to je totiž nesmysl.

Dejte si kostičku hořké čokolády, lžičku ořechového másla nebo kousek ovoce

Když už se to opravdu nedá vydržet, dejte si něco kvalitního. Může se jednat o kousek ovoce, hořkou čokoládu, lžičku oblíbeného ořechového másla nebo si udělejte mugcake s proteinem. Cokoliv, co vám zabrání v náletu na nezdravé sušenky a další „zakázané“ potraviny. Problém ale může nastat v případě, když máte potíže se záchvatovitým přejidáním. Tehdy si dejte pozor na všechny spouštěče a snažte se raději zabavit jinak. Ideální je několika minutové cvičení nebo náročná psychická aktivita.

peanut-butter-350099_640

Rozptýlení

Začněte se věnovat něčemu důležitému, co plně vyžaduje vaši pozornost. Mělo by to být něco, co vás opravdu baví a od čeho nechcete utíkat, takže běžné koukání na televizi nebo učení neoblíbené látky do školy není úplně nejlepší. Klidně se pusťte i do uklízení.

Trocha pohybu

Místo něčeho nezdravého si raději dejte krátké cvičení. Stačí pět minut dřepů, kliků, angličáků, případně kombinace dalších oblíbených cviků. Při cvičení se soustřeďte na to, co všechno jste už pro sebe udělali a jestli má cenu to teď zničit. Navíc zvýšení tepové frekvence a soustředění těla na pohyb může umožnit až skoro úplné vymizení krátkodobé chuti. Po ukončení cvičení si ideálně najděte nějaké rozptýlení, aby po pár minutách nepřišla zase chuť z nudy.

Kdy se na to vykašlat a nechodit do extrémů?

Když nemusíte na soutěž, nemusíte hubnout do váhové kategorie a celkově nemáte potřebu být vyrýsovaní právě do určitého data. Tehdy to nepřehánějte a snažte se najít svoji rovnováhu. Tím, že se budete zbytečně trápit, můžete být po čase nepříjemní a celkově je potřeba si ten život trochu užívat. Na druhou stranu se snažte držet určitého režimu a pamatujte na to, že jeden zákusek nezničí všechnu vaši snahu.
Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus