Tipy pro plánování tréninku

| | ,

Plánování tréninku není jenom tak. Pokud to má mít nějaký smysl a řád, nestačí jenom čekat, až vás přepadne motivace a neutuchající touha cvičit.

1. Všechno se počítá

Pokud chcete začít žít více zdravě a aktivně žít, myslete na to, že všechno se počítá. Určitě znáte tu radost, když se dokopete na trénink, i když se vám vůbec nechce. Už pak není ani tolik důležité, že jste na závěr nedali kardio, které jste si slíbili. Hlavně, že se donutili jít cvičit, alespoň trochu. Chvalte se za maličkosti a radujte se nad nimi, protože když budete počítat všechno to dobré, co se vám povede, přehlédnete ten mrak nesplněných povinností, který nad vámi visí.

2. Regenerace svalových partií

Plánujte tak, aby si každá část těla mohla dostatečně odpočinout. Prostě když to hodně bolí, ještě to necvičte znova. I když je jasné, že dřepy a bench by bylo pro někoho nejlepší jet každý den. Tak tedy ne, zkuste to alespoň obden.

3. Zeptejte se na radu odborníka

Když nevíte, jak si sestavit tréninkový plán a už vůbec nemáte tušení, co v posilovně vlastně dělat a jak cvičit, vůbec se nebojte a obraťte se na odborníka. Pokud to myslíte vážně, je dobré obětovat pár stovek za hodinu s trenérem a sestavení plánu. Až potom zjistíte, že vám to nevyhovuje, už alespoň budete vědět, CO vám nevyhovuje a od toho se odrazíte při plánování lepšího plánu přesně podle vašich možností, schopností, motivace, chuti, …

4. Rozšiřte svoji zásobu cviků

Už jste strávili jednu hodinu v posilovně s trenérem a máte pocit, že umíte všechno. Ty 4 cviky, co vám ukázal točíte pořád do kola a za chvíli se začnete podivovat nad tím, proč vás to nebaví a že se nikam už neposouváte. Pokud to nejsou 3 svaté cviky – aka dřep, mrtvý tah a bench press, je na čase zařadit i něco jiného. Podívejte se na internet, najděte si tréninková videa na Youtube, nebo znovu požádejte trenéra, jestli vám ukáže i něco jiného (samozřejmě musíte doufat, že umí víc cviků, než jen ty, co vám odtajnil minule)

5. Vyzkoušejte AMRAP trénink

Máte málo času, ale chuť pořádně se spotit, zničit a dostat do sebe co nejvíc endorfinů? Zkuste na to jít chytře a zkuste AMRAP trénink. As many round as possible – zvládněte co nejvíc kol v limitu – je super způsobem, jak se při dobrém výběru cviků zničit klidně i za 10 minut. Když na to přijde vystačíte si i s vlastní vahou a za 20 minut i se sprchou máte komplet trénink hotový.

Takže to opravdu o tom, jestli máte čas. Je to o tom, jestli si chcete čas udělat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus