Jak dodržovat jídelníček i při nedostatku času? Krabičková dieta + další 3 tipy

Máte hodně povinností a málo času, ale zároveň víte, že dodržování správně nastaveného jídelníčku je hlavní ingrediencí úspěchu při hubnutí či formování postavy? Existuje celá řada triků a tipů, jak si své snažení zjednodušit a bez větších problémů dodržovat zdravý jídelníček i ve chvílích, kdy nestíháte.

Plánujte a nakupujte dopředu

Říká se, že kdo je připraven, není překvapen. A platí to i z pohledu jídelníčku. Zkuste si najít čas jednou za týden a sestavte si plán. Sepište si hlavní jídla či důležité potraviny, bez kterých se neobejdete a vytvořte si nákupní seznam. V případě, kdy bydlíte ve velkém městě, můžete si ušetřit čas nutný pro dojetí na obchodu a nakoupení tím způsobem, že si jídlo objednáte na internetu a počkáte si, až vám hotový nákup dovezou.

Krabičková dieta

Další variantou, kdy se v podstatě nemusíte starat ani o nakupování, je krabičková dieta. Jde o již sestavená chutná jídla o odpovídající výživové hodnotě pro celý den. Nemusíte řešit, jestli máte nakoupeno, stihnete uvařit a podobně. Jen se podíváte, jaká jídla máte pro dnešní den připravená a vyzvednete si krabičky. Úspora času i starostí je v tomto případě opravdu maximální a krabičková dieta Praha je elegantním řešením pro zdravé hubnutí, udržování kondice či formování postavy.

Obměňujte svá oblíbená jídla

V určitém režimu je dobré mít několik svých oblíbených a hlavně zdravých jídel a ta různě obměňovat. Už totiž přesně víte, jaké suroviny potřebujete na recept, kolik množství sníte, a máte jistotu, že vám dané jídlo chutná. Je i možnost navařit si na jeden či dva dny dopředu a mít například stejný hlavní chod, podobnou večeři a další. Udělat si více času na přípravu většího množství krabiček může být efektivnější v porovnání s každodenním novým vařením a chystáním.

Zdravější alternativy v restauracích a občerstveních

I přes sebelepší plánování a propracovaný režim se může stát, že na něco zapomenete. Nestihnete nakoupit, uvařit, nebo si prostě krabičku s jídlem zapomenete doma. Nic se neděje a rozhodně se vaše výsledky automaticky nezničí. V restauracích i nejrůznějších občerstveních jistě snadno objevíte zdravější variantu, která se bude zhruba hodit do vašeho denního příjmu energie. A chybu určitě neuděláte ani v případě, kdy si jednou za čas dáte své oblíbené jídlo prostě z toho důvodu, že na něj máte chuť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus