Jak se správně obléknout na sportování venku?

| |

Při sportování venku je velmi důležité zvolit správné oblečení, díky kterému se budeme cítit komfortně a zároveň si celé cvičení řádně užijeme. Při výběru oděvu je velmi důležité sledovat zejména to, z jakého materiálu je vyroben. Konkrétně pro venkovní sportování se hodí zejména softshellové oblečení.

Ať špatné počasí není výmluvou

Nedostatek času nebo právě špatné počasí patří mezi časté výmluvy, proč odkládat cvičení. Jenže opravdu zapálení a zkušení sportovci s oblibou říkávají, že neexistuje špatné počasí, ale pouze nevhodné oblečení. A přesně tak to je. Softshellová bunda totiž poskytne dostatečnou ochranu před větrem i deštěm.

Kombinace několika různých vrstev pro dostatečnou izolaci

Pro inspiraci, jak se obléknout například na kolo, na brusle nebo na běh v nepříliš ideálním počasí si uvedeme jednoduchý příklad. Jako nejspodnější vrstvu v přímém kontaktu s pokožkou je vhodné zvolit funkční oblečení. Dobrou službu udělá i bavlněné tílko či triko, které je prodyšné a zároveň absorbuje vlhkost. V závislosti na venkovní teplotě vyberte mikinu pro zajištění dobré termoregulace a tepelné pohody. Vrchní vrstvou může být softshell bunda, která nepromokne a je dobrou izolací před větrem. Existují tenké modely s minimální podšívkou, ale i teplejší provedení vhodná spíše do chladnějšího počasí.

Správná velikost a model

Stejně jako u každého jiného oblečení, i tady je důležitá volba správné velikosti. Softshellová bunda dámská se vyrábí v padnoucích střizích pro dostatečný komfort během pohybu. Při výběru velikosti se orientujte podle tabulky s uvedenými rozměry. Každá softshellová bunda pánská i dámská má i propracovaný vzhled, pro který si ji určitě zamilujete klidně i na běžné nošení.

Připravenost přináší výsledky

Pokud budete mít dostatečné množství sportovního oblečení pro téměř každou příležitost, nebudete se moci vymlouvat, že nemáte co na sebe. Prostě se jen obléknete a vyrazíte běhat. A přesně to bude ten rozdíl, jestli dosáhnete svých cílů, nebo zůstanete pouze u planých výmluv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus