Je teplo, přímo vedro. Krásný čas prázdnin, opalování, koupání a spousty sluníčka je ideální doba na získání, nebo udržování fyzické kondice. Není to ale jen tak a je potřeba dávat si na některé věci pozor.
Zvýšená zátěž pro organismus
Velké teplo zatěžuje náš organismu, který se přirozeně snaží omezit metabolismus a zabránit tak přehřívání. Cvičením půjdeme proti této snaze a zvyšováním tepové frekvence hrozí riziko přehřátí a zkolabování.
Doplňujte tekutiny
Při cvičení v letních měsících se budete potit. A to opravdu hodně. Nezapomínejte na to, že takto vyloučené tekutiny je potřeba dostat zpátky do těla, ideálně v podobě vlažné čisté vody.
Hydrataci organismu také pomůže, když do jídelníčku zařadíte meloun a okurku. Obě tyto zeleniny (ano, meloun je skutečně zelenina) jsou tvořené z více než 90% vodou a doplníte tak zároveň tekutiny a navíc se i najíte. Nebo alespoň nebudete mít hlad, protože, jak již víte, metabolismus se v teplém počasí zpomaluje a proto v létě nemáme tak velkou chuť k jídlu a sníme toho méně.

Odlehčete jídelníček
Smažené a tučné jídlo rozhodně není to, za co vám váš organismus v teplých letních dnech poděkuje. Zkuste radši využít přírodní zdroje a jezte více čerstvého ovoce a zeleniny. Vedlejším efektem může být, že i zhubnete přebytečný tuk. Ovšem horké letní neznamenají, že byste měli hladovět – snažte se jíst i přesto, že nemáte takovou chuť dostatečné množství jídla!
Vhodná denní doba
Při cvičení v létě je nejlepší cvičit buď brzo ráno, nebo později navečer, kdy už sluníčko tolik nepálí a není takové horko. Rozhodně se nedoporučuje cvičit přes poledne, kdy je nejtepleji a slunce svítí naplno.
Nepřehánějte to
Když cítíte, že už nemůžete a dělají se vám mžitky před očima nebo se vám motá hlava, prostě přestaňte a dejte si pauzu. Nový rekord, nebo snaha zhubnout nestojí za to, abyste zkolabovali.