Pohodlí domova vs. posilovna: Kde cvičit?

Chcete mít svaly jako Rambo? V tom případě alou do posilovny. Zvedat železo, potit krev a pozorovat, jak ochablá svalová hmota nabírá na objemu a tvrdne jako kámen. Anebo je lepší zůstat doma a budovat muskulaturu v prostředí, které důvěrně znáte? Obě alternativy mají svá pro i proti.

Zeptali jsme se profíků z Kentoya Fitness Praha 10 na jejich názor. Přečtěte si objektivní porovnání a udělejte si názor sami!

Rozhodování mezi cvičením doma a v posilovně sice není životní volba, ale do určité míry váš budoucí život ovlivnit může. Přikloníte-li se k prostředí, které vám sedne, pravděpodobně s posilováním hned tak neskončíte. Všechno je o prioritách.

Proč zůstat doma?

Cvičení doma má množství nesporných výhod. Ušetříte čas, který byste byli nuceni trávit přesunem do fitka a samozřejmě i na vstupném. Během posilování vás nikdo nebude rušit a budete mít všechny posilovací stroje jen pro sebe. Sortiment cvičebních pomůcek a strojů je velmi rozsáhlý a spousta z nich je určena právě pro domácí použití.

realfitness.cz_kentoyafitness_cz_01

Proč se vydat do posilovny?

Tím ovšem seznam výhod domácího posilování končí. Co se týče posilovny, k hlavním „tahákům“ patří špičkové stroje a pomůcky, které si může pro vlastní účely pořídit jen málokdo. Pořizovací ceny některých strojů se pohybují ve statisících. Ještě větší význam má motivace. Když už se konečně do fitka odhodláte a zaplatíte vstupné, s největší pravděpodobností budete tvrdě dřít.

realfitness.cz_kentoyafitness_cz_02

V dobrém fitness centru panuje skvělá atmosféra, nezažijete stereotyp a rutinu. Zkušení borci vám rádi poradí, jak na problematické svalové partie a vysvětlí vám techniku jednotlivých cviků. V místech jako je posilovna Praha 10 Kentoya jsou navíc k dispozici kvalifikovaní trenéři.

Přikloníte se k domácímu posilování, nebo naopak zamíříte do posilovny? Podělte se o své názory v diskuzi!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus