Rovnováha. Ve všem. Všude. Vždy.

| |

Co je zdravý životní styl? Co je zdravé, správné nebo krásné? Je to stav, kdy cítíme, že jsme šťastní, vyrovnaní a v pohodě.

Co k tomu potřebujeme? Odpověď na tuto otázku je zcela individuální. Někdo potřebuje dokonalý režim, někdo nesnese být omezován. Důležité je, aby každý našel svojí rovnováhu.

Když jsou základy pevné a rovné, postavíme stavbu, která mnoho vydrží.

Je to o tom naučit se stát a chodit po jedné noze, když to bude nutné. Je to o tom naučit se dělat kompromisy i ve chvílích, kdy na to nejste úplně připravení. Je to o tom nebát se změny.

Rovnováhu nalezneme ve chvíli, kdy víme, že děláme vše, co můžeme, abychom dosáhli svého cíle, ale zároveň neničíme sami sebe ani své okolí.

Není to jednoduché najít vlastní rovnováhu. Ale když se vám to povede, budete silnější.

Kdy to platí?

Úplně ve všem. Rovnováha ve stravování, pohybu, ale i sociálním životě. Extrémy se mohou zdát jako dobrým řešením, ale často dlouho nevydrží a mohou vás vychýlit na opačnou stranu do negativní zóny. Platí to u příliš častým a těžkých tréninků, kdy časem dojde k přetrénování nebo vyčerpání organismu, platí to při snaze o držení extrémní diety, která se promění v záchvatovité přejídání a platí to i ve chvílích, kdy se snažíme, aby nás měl každý rád a ve výsledku nemáme skutečné přátele.

Konkrétní úhel pohledu a vlastní rovnováha je něco, na co neexistuje přesný návod. Nikdo vám neřekne, co je pro vás dobré a kde leží váš ideální rovnovážný stav. Někomu vyhovuje přesné počítání jídelníčku, někdo se spoléhá na intuici a pocit. Je to o individualitě.

Když vám někdo bude říkat, že při častém kardiu ztrácíte svaly, ale máte rádi běh, neposlouchejte ho. Nejen, že je to nesmysl a není možné to takto obecně říct, ale pokud se nesnažíte připravit se na soutěž nebo dosáhnout přesného cíle, jako je závodní hmotnost, není nutné chodit do extrémů.


Proč to děláme?

Proč sportujeme a proč chceme měnit naše stravovací návyky? Protože se chceme cítit lépe. Kdo se kdy cítil lépe, když neustále myslel na to, co si nesmí dát a na to, jak je svým vlastním životním stylem ve skutečnosti omezován. Rovnováha přináší klid a uspokojení. Mír v duši a alespoň částečný pořádek v hlavě, kdy se všechno najednou zdá mnohem jednodušší. Právě to jsou ty chvíle, kdy víme, že když si dáme dort, můžeme ho vyvážit odlehčenou večeří nebo delším cvičením.

A právě tohle znamená být reálně fit

Aplikace pravidel pro zdravé stravování a nalezení místa v denním rozpisu pro cvičení nebo zařazení přirozeného pohybu ve větší míře. To znamená změnit svůj život a naučit se spolupracovat se svým tělem. Přestat bojovat a využívat energii pro posun dopředu. To je hlavní poslání, které by měla přinášet tato stránka. Záleží na každém z nás v jaké míře uvedené rady aplikuje a jak daleko se chce dostat. Důležité je nejít při snaze o zdravý životní styl přes mrtvoly a hlavně ne přes tu vlastní. 

Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus