Tipy na dárky pro fitness nadšence

| |

Blíží se čas vánočních dárků. Je jasné, že každému, kdo touží být fit, uděláte největší radost něčím, co mu na té cestě pomůže.

Fitness náramky

Měří váš spánek, spálené kalorie během celého dne, kroky, které jste ušli a mají i další funkce. Výhodou je propojení s aplikací v mobilním telefonu, kde se vám všechna data přesně ukazují. Od teď se vaše cesta za zdravým a sportovním tělem stane doslova vědou, ale v kladném slova smyslu. Snadno se zbavíte pocitu, že jíte příliš mnoho a budete si moci nastavit takový kalorický deficit, který bude fungovat, ale nebude vaše tělo zbytečně trápit. Zjistit můžete i to, jak dobře spíte a jestli nemáte přes den málo přirozeného pohybu.

A krome toho vypadají takové chytré hodinky jako skvělý doplňek.

Ceny se pohybují přibližně od 1 500 korun až po 4 000 a více. Záleží na tom, jaký model vyberete. V zásadě ale bohatě postačí i ty základní tipy a obdarovanému jiste uděláte obrovskou radost.

Posilovací stroje

Ne všichni mají čas a chuť chodit do posilovny. A udělat si malou domácí posilovnu může být obrovská výhoda. Udělejte radost sobě nebo někomu známému tím, že mu pořídíte jednoduché, ale přesto efektivní a poměrně skladné posilovací stroje. Vybrat můžete malý stepper, veslovací trenažér, běžecký pás, rotoped a další. Když k tomu ještě připojíte pár činek, nebude se mít dotyčný na co vymlouvat a čas na cvičení si najde i mezi domácími povinnostmi.

Ceny se pohybují přibližně od 700 korun a opět záleží na tom, jak velký a komplikovaný stroj vyberete.

Pomůcky nejen do posilovny

Shaker, láhev na vodu, bandáže, tašku na věci do posilovny, trhačky, rukavice, pásek a další drobnosti, které sice nejsou pro chození do posilovny životně důležité, ale můžou se hodit. Radost jistě udělá i foam roller a další podobné věci.

Činky a závaží na domácí cvičení

Jestli máte ve svém okolí někoho, kdo začal cvičit doma a chce se posunout na lepší úroveň, zkuste mu darovat činky. Ideální budou ty s hmotností kolem 3 kilogramů. Praktické jsou i nakládací sady, kde si sami můžete pomocí určitého počtu kotoučů určit, jakou bude mít činka hmotnost. Pro cvičení nohou a zadečku jsou dobrá závaží na kotníky.

Pro milovníky jógy

Podložka, jóga blok, krásné legíny a další drobnosti, které udělají z jógy příjemný relaxační rituál. Dopředu se klidně nenápadně zeptejte, co danému člověku chybí a co by se mu mohlo líbit.

Sporttester

Měření tepové frekvence a spálených kalorií je hlavní vlastností sporttesteru. Některé v sobě mají zabudované i GPS  jsou vhodné na běhaní či jízdu na kole. V zásadě se podobají fitness náramkům, ale mají o něco méně funkční a nosí se zejména během sportovní aktivity. Někdo je ale bude preferovat více.

Digitální chytrá váha

Dobrým dárkem může být chytrá váha Tanita pro měření tělesného tuku, podílu svalů v těle, hmotnosti kostí a dalšími funkcemi, jako je metabolický věk a minimální potřeba kalorií. Ten šťastlivec, který dostane tuto váhu, už nebude muset chodit na měření nikam jinam. Samozřejmě můžete vybrat jiný ještě lepší typ nebo sáhnout po jiné značce. V každém případě je tato chytrá váha lepší, než obyčejná váha, která ukazuje pouze celkovou tělesnou hmotnost, což je poměrně neprůkazný údaj.

Sportovní diář

Aby nezůstalo jenom u předsevzetí, je potřeba mít jasný plán. K tomu pomůže sportovní diář. Hodně variant najdete v knihkupectví a objednat můžete i přes internet. V zásadě se dá říci, že jsou všechny povedené a hodně záleží na tom, jaký styl vyhovuje danému člověku. A když už ho budete pořizovat, nezapomeňte do košíky přihodit i jeden kousek pro sebe, ať vám to tenhle rok jde pěkně od ruky!

Jídlo, jídlo a ještě jednou jídlo!

Pokud jde o správného fitness nadšence a ne anorektickou holčinu, co se snaží sedřít se z kůže a nesníst u toho ani gram jídla, uděláte zdravým jídlem radost snad každému. Ve většině případů jsou sázkou na jistotu ořechová másla. Ale určitě se ujme i sušené ovoce, snídaňové směsi, různá semínka, nebo kvalitní čokoláda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus