Zlato je v kurzu! Investujte, ať se máte dobře i za pár let

| |

Přemýšlíte nad zdravým životním stylem jako investicí do budoucnosti? V takovém případě si musíte vybírat velmi dobře, do čeho vložíte své prostředky. Stejně jako v případě cvičení a zdravého pohybu se vyplatí také pravidelnost. Jednou za čas se vždy zastavte a zapřemýšlejte nad tím, jaké máte volné prostředky a do čeho je uložíte. Úplně nejlepší volbou je vytvoření si plánu, který budete dodržovat. Ty nejlepší výsledky si totiž žádají pravidelnost, konzistenci a znalost klíčových informací.

Proč právě zlato?

V rámci cvičení se můžete rozhodovat mezi velkým množstvím pohybových aktivit, jako jsou posilování, běhání, jízda na kole, skupinové lekce ve fitku a podobné. Stejně to funguje také s investicemi. Své finance můžete vložit do nemovitostí, akcií, podílových fondů, komodit nebo třeba na spořicí účty. Ideální je například zlato. Jde o léty prověřenou komoditu, která si uchovává svou hodnotu bez ohledu na inflaci.

Aktuální trendy jasně hovoří pro rostoucí ceny zlata

Velmi zajímavá je v posledních měsících cena zlata a její rostoucí tendence. Vzhledem k možné blízké krizi se hodně lidí rozhodlo právě pro nákup zlata pro případ nouze. S krizemi se totiž pojí jeden velký nešvar v podobě značné a často až nepříjemně rychlé inflace. Právě investice do vhodných komodit v čele se zlatem je jakousi jistotou pro nepředvídatelné doby. V těchto nejistých časech se tak vyplatí vložit do zlata klidně i více než jen 5 až 10 % podle běžných doporučení.

Výše investice podle vlastních možností

Pro investování platí podobná pravidla jako pro trénování. Pro zlepšování a snížení rizika problémů ze špatné techniky a nedostatečné znalosti, se vždy vyplatí začínat postupně. Pro investování do zlata si nejdříve vybírejte mince, slitky a podobné. Až si budete jistí, jak si dále rozvrhnete své portfolio, případně zjistíte, že investice do zlata je přesně pro vás, tehdy se pouštějte do větších nákupů. Pravidelnými investicemi také vyrovnáte případné pohyby trhu a ustálíte procentuální zisk. I tak zlato představuje hlavně jistotu a zachování hodnoty majetku.

 

Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus