5 tipů, jak se motivovat k nejlepšímu výkonu

| |

Někdy nám chybí motivace proč ze sebe na tréninku vyždímat duši. Podívejte se na 5 tipů, které vás přesvědčí o tom, že dnes je ten správný den nechat tam všechno a posunout se ještě dál, než jste byli předtím.

  1. Hudba

Tohle je docela jistota. Najděte si motivační hudbu, vyberte playlist a nechte ji prostoupit svým tělem. Na někoho více fungují rockové a metalové pecky, na někoho jiného spíše epické instrumentální skladby. Vyzkoušejte, po čem se vám trénuje nejlépe a dostaňte svůj trénink na nový level jen díky muzice.

2. Správné jídlo před cvičením

Chceme mít energii a ne se cítit nafouklí nebo těžcí. Volte proto minimálně jednu až dvě hodiny před tréninkem lehčí jídlo. To by mělo ideálně obsahovat spíše sacharidy a bílkoviny a o něco méně tuků.

3. Teď nebo nikdy

Vždy platí, že je lepší se pořádně zničit právě na tomto tréninku a pokusit se ze sebe vydat maximum. Nečekejte na zítřejší den, ale pojměte to tak, že čím více toho stihnete udělat dnes, tím lépe se připravíte na nadcházející den. Při dalším tréninku budete ještě o něco silnější a dokážete toho víc, než dnes.

4. Nakopávač

Když to jinak nejde, zkuste využít doplněk stravy. Snadnější a levnější cestou je šálek kávy před tréninkem. Kofein povzbudí a díky tomu ze sebe dostanete doslova maximum. Na druhou stranu je důležité nezapomínat na dostatečnou hydrataci a opětovné doplnění tekutin. Prodávané nakopávače před tréninkem jsou většinou ještě o něco silnější a hodí se skutečně na tréninky nebo přímo na závody, kdy chcete ve svém výkonu nechat úplně všechno, co ve vás v danou chvíli je.

5. Fitness motivace na sociálních sítích

Vidíme to všude. Na Instagramu, Facebooku nebo na Youtube. Vymakaná a vysportovaná těla sportovců, kteří se do toho každý den nebojí dát všechno. Chcete být mezi nimi, nebo vám stačí to, kde jste teď?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus