15 ověřených běžeckých tipů

| | ,
 1. Před výběhem zkontrolujte počasí. Zvolte podle toho vhodné oblečení. Nemělo by vám být příliš teplo, ale ani příliš zima.
 2. Běhejte pro radost a nenechte se pohltit čísly. Běhání zlepšuje kondičku a často nám jde o výkon. Ne vždy je to ale to nejlepší a když se nám po delší dobu nepodaří překonat náš stávající rekord, můžeme si připadat, že netrénujeme dost tvrdě. Zkuste se vrátit na začátek a běhat chvíli pro radost.
 3. Pomalé tempo není špatné. Každému vyhovuje něco jiného. Nechtějte po sobě hned zázraky a rychlost, jako u olympijských běžců. Raději správná technika, než vyšší rychlost.
 4. Běhání není jednoduché. Naučte se správnou techniku. I tak ale běhání bolí. Důležité je rozeznat, kdy se jedná o normální tréninkovou bolest, která vás posune dál a kdy je to signalizace zranění nebo špatné techniky.
 5. Sledujte svůj tréninkový plán. Pokud chcete dosáhnout určité vzdálenosti nebo času, dodržujte svůj tréninkový plán. i když třeba trochu prší nebo se se vám zrovna nechce.
 6. Moc se nešetřete. Nemusíte se při každém běhu sedřít z kůže, ale pokud se chcete zlepšovat, bude si to žádat trochu nepohodlí a přemáhání.
 7. Sdílejte své úspěchy. Pomocí aplikace, na sociálních sítích nebo s kamarádem, který taky běhá. Uvidíte, že vám to dodá další motivaci, které není nikdy dost.
 8. Zařaďte i posilování s vlastní vahou. Cviky pro posilování s vlastní vahou vám pomohou získat sílu, procvičit stabilitu a vyrovnat disbalance. Zařaďte dřepy, kliky, výdrž v pozici prkna a uvidíte, že se budete cítit silnější, než předtím.
 9. Litovat budete jen běhu, do kterého jste se nedonutili. Pravděpodobně si nikdy nebudete nadávat za to, že jste přemohli svou lenost a vyrazili běhat. Spíše budete litovat toho, že jste se na běhání vykašlali a pokračovali jste v ležení.
 10. Pořiďte si kvalitní boty. K tomu třeba nic dodávat.
 11. Hudbu si do sluchátek nepouštějte příliš nahlas. Mějte i přehled o nebezpečích, jako jsou auta, kola nebo divoká zvířata.
 12. Během závodu si držte své vlastní tempo. Nenechte se strhnou davem a neužeňte se hned na začátku.
 13. Nastavte si cíl. Uběhnout 5 kilometrů, dokončit maraton. Cokoliv, co vás bude držet na trati a pomůže vám udržet si soustředěnost.
 14. Běhání na vyčištění hlavy. Jděte si jen tak zaběhat po náročném dnu v práci nebo ve škole a zkuste myslet jenom na správnou techniku, vnímat hudbu nebo okolní zvuky a soustředit se na správné dýchání. Je to tak uvolňující.
 15. Když si myslíte, že už nemůžete dál, zkuste to ještě chvíli vydržet. Ve většině případů je to totiž hlava, která si myslí, že naše nohy dál nemohou. Další příčinou může být i špatné dýchání nebo nastavení příliš rychlého tempa. I tak se ale zkuste překonat a zkuste uběhnout ještě několik metrů nebo i kilometrů potom, co vám tato myšlenka probleskne hlavou.

O své výsledky se podělte na skupině Chci být reálně FIT!Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus