5 tipů na cvičení v létě pro zpevnění postavy i hubnutí

| |

Letní měsíce jsou jako stvořené pro pohybové aktivity. Krásné počasí nás láká ven do přírody. Kromě dobré nálady a poznávání nových míst to má jeden velmi příjemný bonusový efekt. Pohybem na čerstvém vzduchu totiž můžete spálit velké množství kalorií, což se může pozitivně odrazit na vzhledu i vaší postavy a zlepšení zdravotního stavu. A jaké aktivity jsou nejlepší pro letní měsíce?

Jízda na kole

Jízda na kole je univerzální sport, ke kterému vám stačí v podstatě jen kolo a vymyšlená trasa, kam se vydáte. Výhodou je, že můžete poznávat nové kraje, takže se nenudíte a sportování utíká ještě rychleji. Spálíte tak opravdu hodně kalorií a ani vám to nepřijde.

Hodinou jízdy na kole po rovině spálíte přibližně 500 kalorií. Při šlapání do kopce to bude ještě o něco více.

TIP: Všechnu svou snahu na kole nezahoďte při zastávce v hospodě. Omezte slazené nápoje a smažené chuťovky. 

A kam vyrazit na kole?

  • na Šumavu
  • okolo Kutné hory
  • do rovinatého Hradce Králové na stezku až do Kuksu
  • kamkoliv, kde máte k dispozici cestu, nebo ještě lépe cyklostezku (seznam cyklostezek a zajímavých tras)

Kolečkové brusle

S kolečkovými bruslemi se sice nemůžete vypravit téměř kamkoliv jako na kole, za to jde ale o efektivnější posilování nohou a hlavně tvarování hýžďových svalů. Na kolečkové brusle je nejlepší vyrazit na rovnou asfaltovou cyklostezku, kde budete mít dostatek prostoru. Krásné jsou cesty lesem, případně mezi poli.

Za hodinu jízdy na kolečkových bruslích spálíte až 600 kalorií v závislosti na vaší rychlosti a terénu.

Více v článku přímo věnovaném kolečkovým bruslím.

TIP: Pokud se chcete vyhnout náporu sportujících lidí, vyrazte brzo ráno.

Procházky a turistika

Klidné ráno nebo chladný večer jsou ideální dobou na procházku. Objevujte krásy přírody a nádherná česká města se všemi svými památkami a téměř zapomenutými příběhy. Chůzí o průměrné rychlosti spálíte zhruba 300 kalorií.

Kdo se chce pustit do větší fyzické aktivity, může vyrazit na túru. Turistika se dá provádět v mnoha různých obtížnostech podle zvolené trasy. Tradičně nejnáročnější jsou horské výstupy. Odměnou vám však bude krásný výhled a dobrý pocit z pobytu v přírodě. Množství využité energie závisí na obtížnosti trasy a zvoleném tempu.

Plážové sporty

Další skvělou možností, jak využít energii ze zmrzliny a dalších letních dobrot, jsou plážové sporty. Vezměte s sebou partu a zahrajte si volejbal, kdy za hodinu hraní spálíte mezi 200 až 300 kaloriemi.

Když si budete kopat s míčem, můžete využít až 500 kalorií za hodinu. Zábavu si užijete také při hraní tenisu nebo badmintonu.

Zkrátka každý pohyb se počítá a je lepší sportovat venku na čerstvém vzduchu. Mořit se v posilovně můžete až bude zima a ošklivé počasí.

Zacvičte si venku v přírodě na čerstvém vzduchu

Jakýkoliv workout bez náčiní můžete cvičit naprosto kdekoliv v lese, na louce či na poli. Na zahradu si můžete vzít činky a odcvičit si tam denní porci tréninku pěkně na čerstvém vzduchu. Léto a krásné počasí přímo vybízí ke sportování, které je venku ještě o kousek příjemnější. Odměnou bude ještě o kousek větší porce endorfinů v porovnání se cvičením v místnosti. Během slunečného dne se vám bude lépe trénovat ve stínu, ale brzo ráno a večer se nemusíte bát ani příjemných slunečních paprsků. Dalším bonusem tak bude zlatavé opálení.

Dodržujte pitný režim a nepřepínejte se při horkém počasí

Během horkého letního počasí se naše tělo hodně potí a ztrácí tak nejenom vodu, ale i minerální látky a ionty. Při větší fyzické aktivitě je tedy dobré doplnit deficit pomocí speciálního iontového nápoje. Stačit může i porce ovoce a minerální voda.

Dodržování pitného režimu je velmi důležité, jak zdůrazňujeme i v tomto článku – Na co si dát při cvičení v létě pozor. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus