5 tipů pro podporu imunitního systému

| |

Přirozená obranyschopnost má za úkol uchránit nás před nemocemi. Jde o funkční a činorodou obranu, která může být velmi silná, ale také poměrně slabá. Záleží na tom, jestli našemu tělu něco chybí, nebo má všeho dostatek a může energii a sílu věnovat právě pro boj s nežádoucími patogeny. Hlavně v období nachlazení během zimních měsíců je rozhodně na místě začít víc pečovat o imunitní systém. Pomoci s tím mohou následující praktické tipy.

Pravidelný pohyb

Protože velká část imunitního systému je zajišťována s pomocí lymfy, je potřeba podporovat její pravidelnou cirkulaci. Čím více lymfa cirkuluje, tím větší je efektivita filtrace a kontroly ve sběrných centrech, což jsou mízní uzliny. Právě pohyb je výborným způsobem jak rozproudit krev i lymfu. Snažte se každý den co nejvíce chodit a alespoň třikrát týdně si dejte trénink o délce alespoň 30 minut. Na druhou stranu příliš časté a intenzivní tréninky mohou paradoxně imunitní systém oslabovat.

Zdravá strava

Aby mohl organismus správně fungovat, vyžaduje dostatek živin. Zdravá a vyvážená strava bohatá na minerály a vitamíny je výraznou pomocí. Každý den se snažte dodržet alespoň jednu porci ovoce a zeleniny. Ve stravě by navíc měly převládat nezpracované a čerstvé potraviny.

Kvalitní doplňky stravy

A protože zajistit si dostatečnou denní dávku všech minerálů a vitamínů nemusí být úplně jednoduché, hodí se jejich doplňování ve formě nejrůznějších přípravků. Ideální volbou jsou doplňky stravy na přírodní bázi, jako je například GRAVIOLA PLUS s účinnými antioxidanty pro podporu imunitního systému. Během sezóny chřipek a nachlazení je vhodné přidat také ALLICOR Super obsahující výtažky z česneku. To ale zdaleka není všechno a více praktických doplňků stravy na přírodní bázi zakoupíte na e-shopu Gigalekarna.cz.

L2taQzoDostatečný spánek

Regenerace během spánku je klíčová pro růst svalů i dostatečný výkon imunitního systému. Snažte se každý den spát alespoň 8 hodin kvalitním spánkem. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a snížíte pravděpodobnost, že budete nemocní.

Přírodní pomocníci

Když začnete pozorovat první příznaky nachlazení a není vám dobře, hodí se vytáhnout do boje některé přírodní pomocníky. Jde například o česnek, zázvor, skořici, cibuli a bylinkové čaje. Spolu s klidovým režimem mohou i tyto přírodní potraviny v kombinaci s vhodnými doplňky stravy zastavit postup nemoci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus