Aktuální makra, posun a jaký je další plán?

| |

Momentálně se držím na krásných 1850 kcal za den s tím, že mám 200g sacharidů, 60 g tuků a cca 120 g bílkovin.

Na konci února jsem začínala na 2150 kcal (290S, 115B a 50T). K tomu poměrně dost silových tréninků a cílem bylo trochu zpevnit a přidat svalové hmoty. Výsledkem byla spousta energie a nárůst hmotnosti na 57,3 kg.  Předpokládaný účinek měl být ještě větší rozjetí metabolismu.

Potom jsem začala lehce stahovat cca po 10 gramech S, kdy jsem nejdřív energetický příjem vyvážila přidáním na tucích. Pak jsem už jen snižovala sacharidy bez navyšování, takže příjem šel dolů. Postupně jsem to tedy stáhla o 300 kcal. Celý proces bohužel přerušila na dva týdny nemoc, ale i tak se mi váhu (a snad hlavně procento tělesného tuku) povedlo snížit.

57,3 →54 kg

26% → 24% tělesného tuku (váha není úplně přesné, ale vzhledem ke stejnému vážení na stejné váze by posun mohl být reálný)

Makra nedržím na 100%, spíš tak 70-80%, kdy některý den vypustím a jindy mezi dny živiny lehce prohodím.

Pocitový výsledek je skvělý. Energie dost a vizuální efekt taky v pohodě. Příjem vitamínů a zdravé stravy pomohl s urychlením léčby angíny a teď je na čase to ještě o něco vylepšit.

Další plány

Dál mám v plánu ještě trochu stáhnout příjem (dolní hranice zatím 1750 kcal, uvidím, jak to půjde) a potom začnu lehké vlny (spíš střídání sacharidových a tukových dnů), aby se to ještě maličko pohnulo. K tomu opět zařazení těžších silových tréninků a hlavně venkovní kardio.

Cílem už není kompletní transformace, ale jen drobné ladění pár nedostatků a samozřejmě hledání rovnováhy pro aplikaci v běžném životě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus