Domácí arašídové máslo

| |

Arašídové máslo je skvělým zdrojem tuků. Obsahuje poměrně hodně bílkovin a jedná se o výbornou variantu na palačinky, do jogurtu nebo jen tak na lžičku například místo Nutelly.

V obchodech se však bohužel vyskytují varianty, které obsahují, 16%, 30% nebo v lepším případě kolem 50% arašídů a zbytek tvoří cukr a rostlinné oleje (například i palmový). Výsledek nejen že není tak dobrý, ale navíc mizí i nutriční výhody a zdraví prospěšné látky.

Domácí arašídové máslo

Výroba domácího arašídového másla je jednoduchá. Budete potřebovat pražené arašídy a výkonný kuchyňský mixér.

Já použila solené pražené arašídy, ke kterým jsem přidala pražené nesolené v poměru přibližně 1:3, aby máslo získalo trochu na chuti.

domácí arašídové máslo

Arašídy jsem nasypala do mixéru a mixovala tak dlouho, dokud se neutvořila máslová hmota. Jednou za čas je vždy dobré lžičkou stáhnout máslo ze stěn nádoby, případně nechat odpočinout přístroj.

Jpeg

Mixování trvá přibližně 5-10 minut a záleží na tom, jak jemné konzistence chcete dosáhnout. Pro urychlení procesu a získání velmi jemné konzistence je dobré přidat trochu kokosového oleje, případně přimíchat již hotové arašídové máslo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus