Jak zůstat u novoročního předsevzetí?

| |

Jako každý rok jste si dali několik novoročních předsevzetí. Jenže stejně jako každý předchozí rok, ani tento jim nedáváte moc šancí na úspěch a již dopředu silně pochybujete, že vám to vydrží po celý rok. Tento rok to ale může být jinak. Zkuste si dát taková předsevzetí a cíle, které jste schopné dodržet a která vám dávají smysl.

Žádné velké změny ze dne na den

Nechtějte změnit všechny špatné zvyky během jednoho dne. Bude to chtít aktivní práci a trpělivost. Nejdřív si stanovte několik menších cílů, které budete postupně plnit. Například první den si odpustíte čokoládu. Další den přidáte místo více rýže raději více zeleniny a podobně. Důležité je striktně se neomezovat a neříkat si, že něco nesmíme.

Napište si na papír malé drobné dílčí cíle, které vás mají dostat k tomu velkému vysněnému cíli. Sledujte a zaznamenávejte své pokroky a myslete na to, že s každým pokrokem jste mnohem blíže svému cíli, než jste byli na začátku. Za splnění drobných cílů se můžete i odměňovat nebo použít jinou formu motivace, která posílí vaši snahu a udrží vás na trati déle.

Svému předsevzetí musíte věřit

Když už se rozhodnete, že si dáte novoroční předsevzetí musí to být něco, čemu skutečně věříte a u čeho víte, že se jedná o reálný cíl. Pokud tomu budete skutečně věřit s budete chtít svůj cíl splnit, věřte, že to dokážete. Stačí se jenom snažit a věřit, že po trnité cestě nahoru na vás čeká nádherný výhled, který za to rozhodně stojí.

Hledejte na všem to pozitivní a neberte své předsevzetí jako trest za předchozí chyby

Novoroční předsevzetí by nemělo být trestem za předchozí rok. Mělo by se jednat o něco, co vás posune dál. Proto není dobré dávat si jako předsevzetí jasné zákazy jako například, že už si nikdy nedáte nic sladkého, ale spíše si zkusit říct, že místo sladkého si raději dáte ovoce.

Všechno začíná v hlavě

Když chceme splnit nějaký závazek, udělat věc, kterou už dlouho odkládáme nebo začít pracovat na cíli, po kterém toužíme, všechno začíná v hlavě. Snažme se nemyslet na tu dřinu a snažme nepřipomínat si, že se nám do toho nechce. Jakmile začneme s neoblíbenou činností, až jí doděláme, najednou zjistíme, že to třeba nebylo tak strašné a nejhorší bylo jenom začít. Pokud se pustíte do běhání, nejhorší jsou první kroky ze dveří a nejlepší jsou ty, kdy se vracíte zpátky po několika uběhnutých kilometrech.

Začít můžete kdykoliv, nejenom na Nový rok

Není pravidlem, že velké změny přichází na Nový rok, v prvním dni v měsíci nebo pouze v pondělí. Pokud chcete něco změnit, na nic nečekejte a udělejte to teď. Každá změna a začátek cesty k cíli totiž nemá jasně definované datum. Když začnete ve středu a dokážete vydržet, bude to stejně dobré jako kdybyste začali v pondělí a ještě lepší, než kdybyste začali na Nový rok, ale vydrželo vám to pouze pár dnů.

 

Přeji hodně štěstí po celý rok 2016!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus