Jak o Vánocích nepřibrat? Neomezujte se, ale jděte na to chytře!

| | ,

Toto není článek o tom, jak se máte o Vánocích omezovat a zbytečně se trápit pohledem na věci, které si nemůžete dát. Je to o tom, jak najít rovnováhu a užít si svátky bez toho, abychom nabrali 10 kilogramů tuku.

Vánoce si hlavně užijte

Pokud nechcete, neomezujte se. Když vám nevadí, že přiberete několik kilogramů tuku, nechte všechny tyto rady za hlavou a cpěte se oblíbenými pochoutkami od ráda do večera. Není to ironie, pokud vám to skutečně nevadí a víte, že dokážete nabraná kila s přehledem shodit a za několik týdnů budete mít zpátky svoji předchozí váhu, tak proč si trochu neužít ponuré zimní období a během vánočních svátků hodit za hlavu počítání kalorií a všechny zásady zdravého stylu.

Pokud se ale chcete v lednu uchránit od starostí s držením lehčího dietního režimu a eliminování tukových zásob, které jste nabrali přes Vánoce, podívejte se na tři strategie, které vám pomohou najít rovnováhu a užít si vánoční svátky bez narůstající pneumatiky na břiše.

Strategie č. 1 – Není pravidlem, že se musíte přecpat do bezvědomí

Rovnice Vánoce = nekontrolovatelné jedení do bezvědomí neplatí. Jezte to, na co máte chuť. Dejte si kousek vánočního cukroví, pochutnejte si na řízku nebo vánočce, ale myslete na to, že se nemusíte přejíst. Jasně, že můžete, ale není žádoucí mít pocit, že to k Vánocům prostě patří a pokud vám to nedělá dobře, jednoduše to nedělejte.

Strategie č. 2  – Odlehčené recepty

Na vánoční pečení a přípravu chutných jídel existuje několik triků, které vám pomohou snížit kalorickou hodnotu a naopak zvýšit nutriční hodnotu. Pochutnáte si na svých oblíbených pochoutkách, které budou zároveň zdravé a pokud jich nesníte opravdu hodně, není pravděpodobné, že byste viditelně přibrali na váze. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si naše tipy, jak na vánoční pochoutky zdravěji a s méně kaloriemi.

Strategie č. 3 – Nezapomeňte se hýbat

Protože toho o Vánocích více sníme, je dobré nezapomínat na zdravý pohyb. Nemusíte se hned hrnout do posilovny, ale bohatě postačí, když si zacvičíte doma nebo si vyjdete na příjemnou procházku. Chůze na čerstvém vzduchu je navíc vhodná pro okysličení mozku, prokrvení končetin a pomáhá trávicím procesům. Nejen o vánočních svátcích by se vám mohlo hodit 7 tipů na zařazení pohybu do běžného života.

Závěr – tajemstvím je rovnováha

Klíč k tomu, abyste po Vánocích nebyli o několik velikostí větší a radikálně zvýšili podíl podkožního tuku vaší tělesné stavby, spočívá v rovnováze. Zjistěte, co na vás funguje a poznejte své tělo. Užijte si každý kousek dobrého jídla a myslete raději na kvalitu prožitku než na množství, které sníte. Nadměrný příjem energie se pokuste vyvážit pohybovou aktivitou a nezdravé recepty zkuste vylepšit zdravými potravinami, abyste svému tělu dodali důležité živiny, jako jsou vitamíny a minerály, které jsou klíčové pro správné fungování organismu a optimální využívání tukových zásob.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus