___________________________
Moderní domácí sauny na míru jsou skvělým místem pro relaxaci po náročném cvičení.

Sportovní hodinky Apple Watch 4 vás poženou k lepším výkonům!

Praktické tipy do diety

  1. Kalorická denzita potravin – jezte zeleninu!

Když budete jíst během diety zeleninu a potraviny, které nejsou kaloricky bohaté, budete to mít mnohem jednodušší. 100 kcal v zelenině znamená plný talíř v porovnání se lžičkou oleje. Pokud budete dělat chytrá rozhodnutí, může váš talíř zůstat plný i ve chvílích, kdy se pohybujete hodně nízko v dietním režimu.

2. Objem dělá dojem

Souvisí to s prvním bodem. Čím větší objem a méně kalorií, tím lepší. Často můžete být najedení ještě předtím, než svoji porci vlastně sníte a ve výsledku sníte výrazně méně kalorií. Pro zvětšení objemu jedné porce je opět nejlepší zelená zelenina. Nezapomínejte ale na to, abyste se naopak nedostali na druhou stranu a nesnažili se jíst výhradně zelenou zeleninu. To by mohlo vést k nedostatku jiných živin a nedostatečnému příjmu energie.

3. Plánujte

Když máte jídlo naplánované a máte ho připravené v krabičce, je mnohem snazší držet se plánu. Ve chvílích, kdy máme hlad a musíme improvizovat v restauraci nás to totiž může velmi rychle dostat do stavu, kdy si dáme obrovskou svíčkovou a přidáme i zmrzlinový pohár se štědrou porcí šlehačky.

4. Myslete na chvíle, kdy vám dojde motivace

To, že si řeknete, že budete jíst zeleninu i přesto, že máte plný mrazák zmrzlin, pizzy a ve skříni se na vás usmívá celá zásoba čokoláda různých příchutí, je sice pěkné, ale přijdou chvíle, kdy motivace nebude stát při vás. Cíti se unavený a mít hlad je během diety normální. Pokud to samozřejmě není nic extrémního. A právě to jsou chvíle, kdy jsme náchylní na porušení režimu. Snažte se omezit případná lákadla a nastavte si takový plán s takovým cílem, který vás požene dopředu i ve chvílích, kdy nebudete hýřit energií a motivací.

5.Nakupujte jen zdravé potraviny

Tento bod opět souvisí s předchozím. Pokud budete nakupovat zdravé potraviny, budete jíst zdravé potraviny. Je to jednoduché a cesta ke správnému stravování vždy začíná mezi regály v obchodě.

6. Když vás začnou honit chutě, zkuste si zacvičit

Neodolatelná chuť na čokoládu, pocit, že musíte sníst celou sklenici arašídového másla nebo balíček chipsů. Zkuste tomu předejít tím, že si zacvičíte. Může stačit i pět nebo 10 minut. Jakmile budete cvičit, uvědomíte si, co všechno jste už obětovali a že by bylo zbytečné to všechno zahodit. Po cvičení chvíli počkejte a potom si dejte normální jídlo, které máte v plánu. Pokud se neodolatelné chutě na něco sladkého nebo nezdravého opakují často, může to být známka toho, že máte nevyvážený jídelníček a chybí vám určité minerály nebo vitamíny.

7. Dodržujte pitný režim

Prosté a jednoduché pravidlo, se kterým mají někteří problémy. Sklenice vody ráno a před každým jídlem pomůže s trávením a zůstanete déle sytí.

8. Nezanedbávejte příjem minerálních látek a vitamínů

Základem je vyvážená strava bohatá na různé potraviny. Nesnažte se jíst monotónně, protože to může vyvolat nezvladatelné chutě, případně můžete pociťovat zhoršení výkonů, únavu, poruchy pozornosti a podobné.

9. Když se cítíte vyčerpaně a máte neustále hlad, přidejte na jídle

V dietě budete mít hlad, to je jasné. Neměl by však být nesnesitelný a stejně tak byste se neměli potýkat s nedostatkem energie na trénink a běžné činnosti. Základem je správně nastavená dieta, se kterou vytvoříte jenom lehký kalorický deficit, který nebude vaše tělo nutit, aby se začalo bránit proti hladovění.

10. Radujte se z každého pokroku

Už druhý den budete dál, než jste byli předevčírem. Radujte se k každého splněného cíle, povedeného tréninku, dne, kdy jste jedli správně. Až začnou mizet první centimetry a kila, získáte další motivaci, proč pokračovat a jít za tím, co chcete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus