___________________________
Moderní domácí sauny na míru jsou skvělým místem pro relaxaci po náročném cvičení.

Sportovní hodinky Apple Watch 4 vás poženou k lepším výkonům!

Základy správného stravování při hubnutí

Jako první bych chtěla říct, že 70% tvoří strava a zbytek cvičení. Takže pokud nejíte zdravě, NEZHUBNETE! Hlavní je, nemít hlad. Pokud máte hlad, tělo si ukládá tuky do zásob. Tudíž budete mít v posilovně více práce.

Hodně lidí si říká, že stačí jíst zdravě a kila půjdou dolů samy. NE! Tím, že přestaneme jíst mastné a nezdravé věci nezhubneme, pouze tím budeme udržovat svou váhu. Je nutné si uvědomit, že zdravá strava nám nezajistí spalování tuků a úbytek váhy. To může pouze pohyb a vyvážený kalorický příjem, který by měl být v lehkém deficitu. Měli bychom jíst 5x denně v rozmezí po 2-3 hodinách, ale každý to má individuálně, takže pokud budete jíst až budete cítit, že máte prázdný žaludek, je vše v pořádku. Ale je hlavní NEMÍT HLAD!

Z jídelníčku vyřaďte potraviny jako jsou brambůrky, chipsy, popcorn, slané tyčinky a různé, ale také sladkosti. Pokud chcete opravdu zhubnout, tak musíš zapomenout na fast foody, mastná a smažená jídla!

Jídlo je dobré si přes den rozvrhnout na:

SNÍDANĚ: Ta by měla být nejvydatnější, protože tvoří základ dne. Takže si nacpěte břicho pořádnou zdravou snídaní.
Doporučuji si dát spíše sladkou snídani, protože přes den vás sladkosti nebudou tolik lákat.

DOP. SVAČINA: Dejte si něco malého, je to jen svačina. Máte si jen zaplnit žaludek, aby jste neměli hlad.
Dopoledne si dávejte spíše ovoce. Je v něm hodně cukrů a dodá vám energii.

OBĚD: Na oběd si můžete dát co chcete. Ale nepřehánějte to, měl by to být zdravý oběd ( žádné KFC nebo něco podobného ).

ODP. SVAČINA: Na odpolední svačinu je vhodný tvaroh. Přeci jen je hodně sytý a odpoledne je dlouhé, takže potřebujeme si zaplácnout žaludek a ne si jen něco zobnout aby jsme měli za půl hodiny opět hlad.

VEČEŘE: Na večeři jsou vhodné bílkoviny. Musíte doplnit látky, které jste během dne ztratili pohybem. Vhodné jsou vajíčka, maso a další.
K večeři je vhodná zelenina. Energii vám už moc nedodá, ale osvěží to žaludek a tělo.

K pití po celý den vodu nebo zelený čaj, nakopne to váš metabolismus. Dobrá je taky voda s citrónem.

U hubnutí jezte vysoko % šunky, ale nízko % sýry. Také odtučněné, polotučné či nízko tučné výrobky. Rozhodně ne tučné! (plnotučná mléka, tučné tvarohy, taky pozor na smetanové jogurty)

Hubnout neznamená rozloučit se se sladkostmi. Je spoustu sladkých výrobků, které jsou zároveň zdravé. A o čokoládu se nebojte. Nahraďte ji vysoko % čokoládou ( min. 70%).

TIP: Někteří lidé si dávají i druhou večeři. Pokud chodíte spát pozdě, doporučuji si ji dát. Nejlepší by byl nějaký zeleninový salát ( klidně s kuřecím masem) nebo kus zeleniny.

Poslední jídlo si dejte maximálně 2 hodiny před spaním. To proto, aby mělo tělo dostatek času jídlo strávit a tak mohlo v noci odpočívat a nabrat sílu na další den.

Tak s chutí za vypracovaným tělem!

Autor: Nikola Proftová


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus