Pravidla a výhody RAW stravování

| | ,

RAW stravování, vitariánství nebo živá strava. Jídelníček, co má základy postavené na syrové stravě. Jaká jsou pravidla pro RAW stravování? Jaké výhody a benefity tělu vitariánství přináší a kdy můžeme čekat první výsledky?

 

Pravidla RAW stravování

Při RAW stravování se vychází z předpokladu, že si tepelně neupravené potraviny zachovají nejvíce prospěšných látek, nemění se jejich struktura a neobsahují přidané látky.

Základem RAW stravování jsou syrové nebo mírně ohřáté (do teploty 45 stupňů) potraviny. Přidávají se ořechy, semínka, naklíčené luštěniny. Jídlo se připravuje strouháním, mletím, rozmixováním nebo odšťavněním.

RAW stravu konzumujte do sytosti. Nikdy nesmíte mít hlad. Jestliže si dáte zeleninu, nesmíte hned konzumovat ovoce. První potravinu musíte nejprve zcela strávit.

 

Potraviny ze živé stravy

Základem jídelníčku je ovoce a zelenina a to odděleně. Připravují se nejrůznější ovocné a zeleninové saláty, přidávají se semínka a ořechy. Do jídelníčku patří i med, luštěniny, pohanka a nejrůznější klíčky. Zdrojem tuků je za studena lisovaný kokosový, olivový nebo konopný olej. Na ochucení se přidávají bylinky, koření a nepražené kakao. Vyzkoušet můžete i mořské řasy. Mléčné výrobky jsou dovoleny v nepasterizované formě.

 

Výhody RAW stravování

RAW stravování je skvělé na redukci váhy. Konzumované potraviny v sobě obsahují dostatek vody a lépe se tráví. Zlepšuje se pleť a kvalita vlasů. Člověk po ní má mnohem více energie, nepálí ho žáha a lépe spí. V organizmu probíhá detoxikace, zlepšuje se paměť a mizí pocity úzkosti. Imunitní systém funguje mnohem lépe. Cítíme se vitálnější a mladší.

Příprava stravy je časově nenáročná a netrpíme pocity hladu nebo chutí na sladkosti.

 

Jak začít s RAW stravováním

Nejlepší dobou pro začátek RAW stravování jsou jarní a letní měsíce, kdy je dostatek ovoce a zeleniny. Pokud se necítíte na okamžité opuštění všech starých návyků, začněte RAW potraviny zařazovat zpočátku jen 2 x nebo 3 x denně. Tím, že změníte poměr tepelně upravených potravin a živých potravin nastartujete v těle ozdravné procesy a přechod na kompletní RAW stravu bude jednodušší.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus