Vše o ovesných vločkách a proč je zařadit do jídelníčku

| | ,

Ovesné vločky jsou skvělé pro přípravu sladkých i slaných pokrmů. Jsou výborným zdrojem energie, vitamínů a vlákniny. Pomáhají sportovcům i těm, co se rozhodnou zredukovat váhu. Těšit se můžete na snížení krevního tlaku i cholesterolu. Zařaďte ovesné vločky do jídelníčku co nejdříve.

 

Ovesné vločky plné prospěšných látek

Ovesné vločky mají velký podíl sacharidů a dále bílkovin. Jsou skvělým zdrojem manganu, fosforu, hořčíku, zinku, železa i mědi. Obsahují i kyselinu listovou, vitamíny A, B1, B2, B6 dále vitamíny D a E. Najdete v nich i vápník a draslík. Díky vysokému obsahu vlákniny vás ovesné vločky zasytí na dlouhou dobu a nebudete bojovat s chutěmi na sladkosti. Pomáhají správnému trávení a posilují imunitní systém, bojují proti infekcím.

Ovesné vločky můžete použít i do pleťových masek a koupelí. Nejlépe uděláte, když je do jídelníčku zařadíte každý den. Ženy by si denně měly dopřát asi 40 gramů a muži 50 gramů.

 

Hubnutí s ovesnými vločkami

Ovesné vločky patří do zdravého jídelníčku a zároveň vám pomohou, pokud se snažíte zhubnout. Po konzumaci absorbují vodu, pomáhají s detoxikací a navodí vám pocit dlouhé sytosti. Obsahují totiž vlákninu betaglukan. Ta snižuje hladinu cholesterolu, a dokonce i cukru. Pocit sytosti a nutnost dlouhého trávení vás uchrání před chutí na sladkosti. Nebudete mlsat mezi hlavními jídly.

Ovesné vločky jsou výbornou snídají, ale i skvělou svačinou.

 

Ovesné vločky každý den

Abychom čerpali co nejvíce benefitů této skvělé potraviny je nutné ji mít v jídelníčku skutečně každý den. Není to však problém. Stačí se jen oprostit od vzpomínky na nedobrou ovesnou kaši ze školní jídelny a pustit se do zkoušení sladkých i slaných pokrmů z ovesných vloček. Dají se připravit jako placky, sušenky, přidat do polévek nebo do kaší. Vhodné jsou v kombinaci s jogurtem, semínky nebo mlékem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus