Tyto 3 doplňky stravy přináší výsledky

| | ,

Jakmile se rozhodnete pro zdravý životní styl je třeba sestavit jídelníček tak, aby v něm byly zastoupeny všechny důležité živiny, vitamíny, minerály a řada dalších důležitých látek. Některé látky je ale těžké tělu dodat jen zdravou stravou, proto přichází na řadu podpůrné doplňky stravy. Ty mohou pomoci se spalováním tuků i s nárůstem svalové hmoty.

 

Proteiny ve formě nápojů

Proteiny je dobré zařadit do stravy ve chvíli, kdy se věnujete silovému tréninku a toužíte po nárůstu svalové hmoty. Proteinových nápojů je na trhu celá řada. Některé je vhodné konzumovat až po tréninku jiné přichází na řadu před spaním.

Proteinové nápoje obsahují syrovátkové bílkoviny, vitamíny, minerály, laktózu a tuky. Pomáhají nejen se zvýšením objemu svalů, ale také se snížením tělesného tuku. Po námaze jsou efektivním pomocníkem při zotavení.

 

Omega-3 mastné kyseliny

Zaklínadlo, které znaly už naše babičky stojící se lžičkou páchnoucího rybího oleje. Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro regeneraci svalů, ale prospívají i srdci, krevnímu tlaku a mozku. Dokonce se spekuluje o tom, že dostatkem Omega-3 mastných kyselin se dá předcházet vzniku úzkostí a depresí.

Omega-3 jsou nejvíce zastoupeny v tučných mořských rybách, kterých máme na našem stole stále nedostatek. Naštěstí je dnes k dostání ve formě tablet a není třeba se bát nepříjemné chuti a zápachu.

 

Důležitý hořčík

Dodat tělu dostatek hořčíku jen zdravou stravou je skutečně obtížné. Proto přichází na řadu nejrůznější doplňky stravy. Hořčík je důležitý pro svaly, kosti i zuby.

Nedostatek hořčíku pocítíme častějšími svalovými křečemi, ale i podrážděnou náladou. Jakmile doplníme hořčík, snížíme míru únavy a vyčerpání, pomáháme správné činnosti svalů a regeneraci nervové soustavy.

Zvýšenou potřebu hořčíku můžete zaznamenat, pokud se věnujete náročnější fyzické aktivitě, konzumujete více sladkostí, jste ve stresu nebo ve znečištěném životním prostředí.

 

Zdravá strava, pitný režim a dostatek pohybu je základním stavebním kamenem. Další přísadou pevného zdraví jsou účinné doplňky stravy.


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus