Přidejte do svého gymu Crossfit koutek a nebudete litovat!

| |

Crossfit je v poslední době stále oblíbenější a není se čemu divit. Trénuje výdrž, koordinaci, sílu, rovnováhu a schopnost překonávat vlastní hranice. Lekce i volný prostor s vhodným vybavením se těší velké popularitě a fitness centrum podporující právě Crossfit většinou nemá nouzi o zákazníky. Pokud vlastníte fitko, nebo se jen chcete dozvědět něco více o Crossfitu z pohledu cvičícího, přečtěte si tento článek.

Co je to Crossfit?

U crossfitových tréninků se zapotíte a sáhnete si na dno. Jsou sestaveny s ohledem na rozvoj všech oblastí. Během tréninku tak procvičíte sílu, ale i obratnost, koordinaci, rovnováhu a prověříte svou fyzičku. Jde o cvičení vhodné pro všechny, protože záleží na sestavení tréninku. Čím pokročilejší cvičenec, tím náročnější a propracovanější trénink.

Co se týká nároků na cvičební pomůcky, ty jsou v případě crossfitu minimální. Nebudete potřebovat složité stroje jako u klasického posilování. Řadu cviků totiž zvládnete na crossfitové konstrukci, která představuje speciální hrazdu. Dále se do tréninku dne nazývaného WOD (Workout Of Day) mohou přidat cviky s osou, kettlebellem, švihadlem a podobně. Už z toho je zřejmé, že variací existuje nekonečné množství, takže každý trénink může být jiný, což pomáhá neustále posouvat limity.

Zdroj obrázku: www.grunsport.cz
Zdroj obrázku: www.grunsport.cz

Pořízení crossfitové konstrukce a dalšího vybavení

Splnit si sen o vlastním fitness centru se může snadno stát skutečností. Základem je pořízení či pronájem vhodných prostor. Dále je potřeba koupit cvičební stroje a další vybavení fitness. Záleží na zaměření posilovny. Některá centra jsou specializovaná vyloženě pouze na Crossfit, jindy jde o kombinaci klasických strojů, volných vah a prostoru pro cvičení Crossfitu.

Obraťte se na specializovanou firmu

Při nákupu vybavení posilovny je dobré obrátit se na specializovanou firmu. Příkladem může být česká společnost Grün Sport, která se specializuje na výrobu posilovacích strojů již od roku 1989. Objednat si u nich můžete klasické typizované přístroje, ale i atypické stroje na míru. Nezáleží na tom, jestli si od nich necháte vybavit celé fitness centrum, nebo se rozhodnete pouze pro objednání jednoho cvičebního stroje do posilovny. Každá objednávka je řešena individuálně a s vstřícným rodinným přístupem. Více najdete na jejich webové stránce www.grunsport.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus