Přírodní spalovače tuků

| | , ,

Na úvod je potřeba říci, že díky samotným spalovačům tuků nezhubnete. Důležitá je vyvážená strava a pro hubnutí tuku musí být příjem energie o něco vyšší než výdej. Přírodní spalovače tuků většinou fungují na bázi zvyšování termické aktivity organismu, což vede ke zvýšené produkci tepla, u čehož se logicky spotřebovává část energie.

Chilli

V chilli papričkách je obsažen alkaloid kapsaicin, u kterého byl prokázán účinek na organismus zvyšující spotřebu energie. Místo přebytečného množství soli je tedy často mnohem lepší použít pálivé koření. Pokrm bude skvěle chutnat a navíc uděláte něco málo pro svou štíhlou linii.

Zelený čaj

Zelený čaj vás po ránu skvěle nastartuje. Obsahuje tein, který má stimulační účinky a působí pozitivně na zvyšování aktivity metabolismu. Oproti kávě nemá dehydratační účinky, ale naopak pomáhá správné hydrataci organismu a předchází ukládání vody. Obsažené antioxidanty zpomalují projevy stárnutí.

Káva

Hodí se po ránu nebo před tréninkem. Snad všichni ví, že má významné stimulační vlastnosti a podporuje činnost metabolismu. Zároveň je však dobré dodržovat dostatečný pitný režim, protože působí močopudně a organismus odvodňuje.

Zelená káva

Zelená káva je podávána jako přímá potravina vhodná pro snižování hmotnosti. Dá se říci, že má všechny pozitivní vlastnosti, které najdeme u běžné kávy, ale už u ní nenajdeme tolik vedlejších efektů. Prodávají se kapsle nebo je k dostání prášek pro přípravu nápojů.

Skořice

Vynikající koření pochází ze skořicovníku. Pomáhá stimulovat zažívání a dokonce pomáhá zlepšovat náladu. Hodí se snad do všech sladkých dezertů, ovesných kaší a nejlepší je v kombinaci s jablky. Pokud se snažíte zhubnout se pracujete na své fyzické kondici, rozhodně by neměla chybět ve vašem jídelníčku.

Zázvor

Zázvor prohřeje tělo a zrychluje metabolismus. Kromě toho má významné antibakteriální účinky a používá se pro prevenci a během léčení chřipky, nachlazení nebo problémů se zažíváním. Výborný je čaj z čerstvého zázvoru, jednoduché sušenky nebo přidávat trochu sušeného zázvoru do běžného čaje s citronem.

Citron

Vysoký obsah vitamínu C, vláknina a zásaditá reakce v organismu pomáhají zrychlovat metabolismus. Posílení obranyschopnosti a prevence proti překyselení organismu jsou dalšími efekty, které získáte při pití vlažné vody s citronem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus