Jak zrychlit metabolismus?

Když metabolismus funguje správně, nemá potřebu ukládat příliš tukových zásob. Váš denní příjem kalorií může být vyšší a nic se nestane. Budete mít dostatečné množství energie a budete podávat dobré sportovní výkony. Jenže co dělat, pokud je váš metabolismus pomalý? Jak zrychlit metabolismus a nedovolit, aby se znovu zpomalil?

Kdy dochází ke zpomalení metabolismu?

Pokud se snažíte držet dietu a děláte to tím stylem, že se snažíte jíst co nejméně, je to špatně a vede to ke zpomalení metabolismu. To má za cíl, že abyste dál hubli, musíte jíst stále méně a méně. Když se vám tedy podaří zhubnout a začnete jíst normálně, vaše váha se rychle vrátí zpět tam, kde byla před začátkem diety a v tom horším případě budete vážit ještě o něco víc. Bude to proto, že jste si nedostatečným příjmem potravy zpomalili metabolismus, který se snaží uložit každou přebytečnou energii na horší časy, až se opět rozhodnete začít držet dietu a trápit se hlady.

Jak metabolismus nastartovat?

Správně fungující metabolismus potřebuje příjem potravy ve správném složení a množství a ideálně fyzickou aktivitu, která bude podporovat přeměnu přijaté energie na práci. Základem je jíst dost. Pokud se rozhodnete, že se pustíte do zrychlování svého metabolismu, může to mít zpočátku následky, že přiberete na váze. Až se všechno srovná, váha se upraví, popřípadě lehce pozměníte energetický příjem.

Pro nastartování metabolismu potřebujete jídelníček, kde bude  energetický příjem vyšší, než je váš aktuální bazální metabolismus. Důležitý je také poměr jednotlivých živin. Nesnažte se jíst zbytečně málo sacharidů, protože právě ty jsou důležité pro správné fungování organismu a podporují nárůst svalové hmoty, která má vyšší energetické nároky a tím zrychluje váš metabolismus. Stejně tak dostatečný příjem tuků je důležitý z toho hlediska, že tuky podporují tvorbu hormonů a enzymů, které jsou důležité pro optimální fungování všech vnitřních pochodů a správné využívání energie.

Více svalů = více spálené energie i v klidu

Silovým tréninkem podpoříte nárůst svalové hmoty, což má za výsledek, že budete spalovat více energie i v klidu. Zvýší se tak váš bazální metabolismus a začne se lépe využívat energie z tukových zásob. Nepodceňujte proto výhody správného tréninku se závažím a zařaďte silový trénink několikrát do týdne. Nejen, že budete mít zpevněnou postavu, ale podpoříte i fungování metabolismu a budete si moci dovolit jíst ještě více jídla.

zrychlit metabolismus
Nebojte se velkých vah!

Hodně jídla, dostatečný spánek

Příjem energie by neměl klesnout pod hodnotu vašeho bazálního metabolismu. A to nikdy. Výrazně byste tak zpomalili a zničili veškerou snahu o jeho zrychlení. Na chvíli zapomeňte na vyrýsovanou postavu, kterou získáte později se zdravým metabolismem, který bude fungovat jako dobře namazaný motor. Věnujte se aktivnímu tréninku, dostatečně jezte (ideálně tak, abyste lehce přibírali svalovou hmotu) a odpočívejte. Proces regenerace a dostatečný spánek je velmi důležitý pro obnovu svalové tkáně i pro odpočinek celého těla.

Důležité je najít rovnováhu mezi správným jídlem, dostatečným pohybem, osobním životem a odpočinkem. Když budete spokojení sami se sebou a nebudete na sebe tak přísní, poznáte, že vaše tělo dokáže daleko více, než si myslíte a dostanete se ještě o něco dál. a hlavně to všechno chce čas a trpělivost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chci koupit reklamu pod tímto článkem za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zaujalo Tě to? Sdílej s přáteli facebooktwittergoogle_plus

Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu

Duben 21, 2016